EN|RU|UK
 Події
  2930  6

 Проект "Декларації" запустив функцію відстеження тендерних перемог фірм, пов'язаних із чиновниками

Проект "Декларації" повідомляє, що на ресурсі запущена функція, яка відстежує суми, які отримали чиновники і пов'язані з ними фірми на державних тендерах.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться на ресурсі "Декларації".

У повідомленні зазначають: "
Під іменем чиновника на сайті "Декларації" з'явилось поле "Виторг на тендерах". Воно містить дані про суму державних тендерів, виграних компаніями, що вказані в декларації.

Компанії розділені на дві категорії:

Перша - фірми, в яких декларант виступає бенефіціаром. До неї включені компанії, в яких держслужбовець має корпоративні права, участь у статутному капіталі або вказав себе кінцевим отримувачем прибутку.

Друга група - "пов'язані" компанії. До цього переліку входять усі фірми, які здійснювали виплати декларанту - будь-то зарплата, гонорар чи соціальні виплати. Ці компанії можуть бути непідконтрольними декларанту.

!!! Проект Декларації наголошує: дані з групи "бенефіціар" є більш релевантними. Друга група формується до відома журналістів і потребує ретельної перевірки. Система працює у тестовому режимі. Пропозиції та зауваження надсилайте на: monti.czardas@gmail.com.

Інформація про переможців тендерів автоматично підтягується з бази "Закупівлі", на якій зведені дані з двох джерел - "Вісника держзакупівель" і майданчика "Prozzoro". База оновлюється щоденно, і містить відомості про тендерні угоди на понад 2 трильйони гривень.

Варто зазначити, що не всі декларації містять підрозділ "виторг на тендерах", а лише ті, в яких вказані компанії-переможці тендерів. Якщо інформація відсутня, це означає, що пов'язані з декларантом компанії не вигравали тендерних закупівель в Україні. Новий інструмент розширює можливості розслідувачів і дозволяє знаходити приховані зв'язки чиновників в декілька разів швидше.

Нагадаємо, раніше на сайті "Декларації" було запроваджено декілька оновлень: створено рубрикатор і кабінет користувача, де можна створити запит і моніторити появу нової інформації, а також запущено повнотекстовий пошук по всьому масиву декларацій.

Проект "Декларації" - це наймасштабніша в Україні спроба електронізувати декларації чиновників, та зробити їх легкодоступними для аналізу.

Команда проекту постійно працює над розширенням функціоналу сайту: "Наша мета - не просто оцифрувати всі декларації, а зробити сайт максимально зручним, - говорить Денис Бігус. - Щоб можна було робити автоматичну аналітику, рейтинги, бачити динаміку зростання чиновницьких статків. Сподіваємось, наш сайт стане у пригоді і працівникам НАЗК, які перевіряють декларації".

Довідково:

Декларації - це проект ГО "Канцелярська сотня", що електронізує декларації чиновників та створює зручні аналітичні інструменти для журналістів та громадськості. Окрім опрацювання нових електронних декларацій, команда проекту переводить у електронну форму паперові декларації чиновників за попередні періоди, щоб відстежувати їхні статки у динаміці.

На сьогодні електронізовано та оброблено 1330681 декларацій.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n438114
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору