EN|RU|UK
 Політика України
  823  2

 ЦВК затвердила звіт за результатами оцінки корупційних ризиків у комісії

Центральна виборча комісія затвердила звіт за результатами оцінки корупційних ризиків у комісії.

Про це йдеться у рішенні ЦВК від 24 квітня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

Відповідну оцінку корупційних ризиків проводила комісія, спеціально створена ЦВК з членів свого секретаріату.

Ця комісія встановила 16 корупційних ризиків у ЦВК за 6 напрямками.

Зокрема, встановлено, що під час організації виборів і референдумів можливий вплив зацікавлених осіб на представників ЦВК у суді шляхом пропозиції або надання неправомірної вигоди; прийняття звітів про виборчі фонди партій і кандидатів із недостовірною інформацією і можливість впливу третіх осіб при аналізі звітів; неправомірні дії працівників ЦВК при перевірці фінансової діяльності виборчих комісій; використання працівником ЦВК отриманої при виконанні службових обов'язків інформації у власних інтересах.

У сфері управління фінансовими і матеріальними ресурсами виявлено такі ризики: прийняття рішення про списання матеріальних цінностей ЦВК, зловживання при використанні матеріальних ресурсів, а також планування потреб ЦВК у коштах на бюджетний рік тільки на підставі отриманих від структурного підрозділу даних без необхідних розрахунків і їх перевірки.

У ході забезпечення функціонування Державного реєстру виборців комісія вважає можливими такі ризики: незаконне використання або поширення працівником інформації реєстру з обмеженим доступом; вчинення працівниками неправомірних дій або бездіяльності при контролі органів ведення та регіональних органів адміністрування реєстру.

У сфері управління персоналом виявлено такі ризики: використання членом конкурсної комісії на зайняття вакантних посад державної служби своїх службових повноважень для сприяння у прийнятті на держслужбу, а також умисне порушення терміну проведення спецперевірки осіб, які претендують на зайняття посад із відповідальним або особливо відповідальним становищем.

У сфері державних закупівель виявлено такі ризики: порушення при здійсненні закупівель товарів, послуг і робіт без тендерів, а також встановлення у тендерній документації дискримінаційних вимог для потенційних учасників торгів.

У сфері виявлення та запобігання корупції комісія встановила такі ризики: порушення працівниками обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності та порушення працівниками вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

При цьому, згідно зі звітом, пріоритетність усіх цих ризиків визначена як низька.

Комісія також затвердила заходи щодо усунення вищевказаних ризиків, основні з яких - проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи, інструктажу і посилення контролю, всі з яких не вимагають виділення додаткових ресурсів.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n438083
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору