EN|RU|UK
 Політика України
  21299  122

 "Близько 300 компаній в Україні використовують "шпигунський" софт "Стаханівець", - СБУ

У Спецслужбі заявили, що мова йде про програму, розробники якої співпрацюють із ФСБ РФ, і закликали підприємців відмовитися від зазначеного продукту.

У СБУ заявили, що близько 300 компаній в Україні використовують "шпигунське" програмне забезпечення "Стаханівець", розробники якого співпрацюють із ФСБ РФ, передає Цензор.НЕТ. Про це в ході брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", заявив керівник апарату глави СБУ Олександр Ткачук.

"Вчора відбулася низка обшуків в українських компаніях. Ми не розголошуємо назви цих компаній, але оскільки вчора назви двох підприємств фактично ними ж були озвучені, ми можемо підтвердити, що дійсно відбувалися обшуки в компаніях "Укргазвидобування" і Dragon Capital. Ці обшуки не були пов'язані з основним напрямком діяльності цих компаній. Вони пов'язані з тим, що Служба документувала використання спеціального програмного забезпечення, яке віднесено саме до категорії програмного забезпечення, за допомогою якого здійснюється віддалений контроль і зняття інформації. За нашими даними, приблизно 300 компаній на території України на сьогодні використовують таке програмне забезпечення. Ще з 2016 року це програмне забезпечення було заборонено у зв'язку з тим, що воно було визнано спеціальним технічним засобом. Крім того, в рамках кримінального провадження, яке розслідується СБУ, задокументовано, що компанія, яка є розробником цього програмного продукту співпрацює з Федеральною службою безпеки РФ. Вчора проведені обшуки у 8 компаніях і ми виявили докази того, що приблизно понад тисячу ліцензій на цей програмний продукт використовувалися на комп'ютерах цих компаній", - розповів Ткачук.

Читайте також: ФСБ через нелегальний софт могла качати дані з України, - СБУ

У СБУ пояснили, що мова йде про програму, яка носить назву "Стахановець".

"Крім того, за нашими даними, в Росії представники компанії, яка розробила продукт, вони зараз намагаються зробити певний ребредінг і запустити цю програму на ринок під новими назвами. Ми закликаємо всіх підприємців відмовитися від використання цього продукту, звернутися за консультацією в нашу Службу. Телефони гарячої лінії Служби на нашому сайті. Будь ласка, телефонуйте, ми надамо вам допомогу, і консультаційну та потрібну підтримку, щоб унеможливити витік інформації за межі нашої держави. Підкреслюю, що за даними слідства, сервери, на які може здійснюватися завантаження інформації з комп'ютерів, на яких встановлено цей програмний продукт, сервери розташовані на території РФ. А сама компанія-розробник співпрацює з Федеральною службою безпеки РФ", - зазначив представник спецслужби.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n438067
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору