EN|RU|UK
 Події
  54297  108

 За поставки електроенергії з РФ у "ЛНР" заплатять російські споживачі, - "КоммерсантЪ".

Поставки електроенергії з РФ у "ЛНР" запишуть у втрати Федеральної мережевої компанії (ФСК, входить у "Росмережі"). За розрахунками аналітиків, це підніме тариф ФСК на 2,5%, а споживачі РФ переплатять 2-4,6 млрд руб. на рік.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише "КоммерсантЪ".

Як стало відомо російському виданню, 30 квітня "Рада ринку" (регулятор енергоринків) на заочному засіданні наглядової ради має затвердити схему компенсації за "гуманітарні поставки" електроенергії з РФ у "ЛНР". Цю інформацію також підтвердили джерело в Міненерго РФ і два джерела в мережевому комплексі.

З 25 квітня "Укренерго" (володіє мережами і є оператором енергосистеми України) повністю припинило подачу електроенергії в непідконтрольну Києву "ЛНР". Після цього Москва заявила, що буде постачати Луганську енергією в рамках "гуманітарної підтримки", але конкретна схема поставок і їх оплати не розкривається.

Також читайте: "Укренерго" повністю припинило електропостачання тимчасово окупованої території Луганщини, - голова компанії Ковальчук

Внесення "луганського" питання до порядку денного наглядової ради ініціювало Міненерго, йдеться в пояснювальній записці. Суть пропозиції полягає в тому, що поставки в "ЛНР" будуть списуватися на технологічні втрати ФСК. Зростання цих втрат компенсують коефіцієнтом у формулі розрахунку тарифу ФСК (єдина ставка 319 руб./МВт год для Єдиної енергосистеми Росії).

"Схема розмиє поставки електроенергії в "ЛНР" по всьому російському енергоринку. Основне навантаження через оплату тарифу ляже на всіх споживачів, крім населення", - говорить джерело російського видання (це також не зачепить споживачів, ізольованих від ЄЕС Росії).

Формально при розрахунку ставки тарифу на передачу по магістральних мережах ФСК буде враховуватися підвищувальний коефіцієнт на втрати в 1,1203. За розрахунками Наталії Порохової з АКРА, це підніме тариф ФСК на 2,5%.

У пояснювальній записці до питання зазначається, що коефіцієнт "відображає співвідношення втрат електроенергії в мережах єдиної національної енергетичної мережі в попередні два роки". Економічні наслідки від прийняття змін не оцінювалися, йдеться в документі.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Уряд РФ вирішив постачати електроенергію в ОРЛО, - Гризлов

Схема почне діяти з 30 квітня цього року (але торкнеться постачань з 1 квітня) до 31 травня 2018 року.

Під час транспортування електроенергії по мережах високої напруги ЄЕС Росії ФСК в 2015 році втратила 4,47% від загального обсягу споживання, що еквівалентно 23,5 млрд кВт год. Витрати ФСК на оплату втрат в 2015 році становили 14,3 млрд руб., в 2016 році - 14,7 млрд руб. Наталія Порохова оцінює, що навантаження на споживачів від підвищувального коефіцієнта збільшиться на 4,6 млрд руб. на рік, а обсяг електроенергії, що належить до втрат, виросте на 2,7 млрд кВт год. Федір Корначев із Райффайзенбанку каже, що ФСК сама не переплатить, оскільки втрати включаються в тариф як частина витрат, а списане на втрати споживання "ЛНР" має збільшити платіж споживачів в ЄЕС Росії на 2-2,5 млрд руб., що призведе до зростання кінцевої ціни на 0,1%.

Як зазначає директор Фонду енергетичного розвитку Сергій Пикін, коефіцієнт дозволить ФСК "укласти поточні втрати в нормативні (планові втрати компанії в 2016 році, згідно з наказом Міненерго, повинні становити 4,1%)".

Читайте також: РФ платитиме понад $ 53 млн на рік за електрику в окупованій частині Луганщини під виглядом втрат в енергомережах: "Ніхто не хоче потрапити під санкції"


Источник: https://censor.net.ua/ua/n438002
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору