EN|RU|UK
 Політика України
  5241  4

 Зейтуллаєв не дозволив окупантам обдурити Захід і надати справі брехливого алгоритму, - Чубаров

чубаров

Руслан Зейтуллаєв показав, що репресії російських окупантів у Криму спрямовані на те, щоб розчавити кримських татар як етнос.

Про це, коментуючи для Цензор.НЕТ сьогоднішній вирок Руслану Зейтуллаєву, заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Цей вирок очікувався. Як тільки прокуратура скасувала попередній вирок, який був визначений сироком 7 років. Вони чинять над Русланом Зейтуллаєвим показове судилище, показову розправу, щоб налякати всіх інших. Крім того, Руслан Зейтуллаєв - один із найстійкіших. Він дуже чітко розставляє акценти. Він говорить про те, що репресії російських окупантів спрямовані, щоб розчавити кримських татар як етнос, як мусульман. Він виходить ширше за той алгоритм, який хотіла б надати (справі. - Ред.) Російська Федерація. Російські окупанти зараз намагаються обдурити Захід. Вони хочуть нібито сказати: ми не переслідуємо кримських татар, ми майже не переслідуємо мусульман, а ми тільки боремося з екстремістами і терористами з числа мусульман. І виступ на суді Руслана Зейтуллаєва - вони повністю зруйнували такий цинічний підхід, коли людей хотіли засудити незаконно, сфабриковано, але при цьому показати їх світові, як нібито терористів. Зейтуллаєв дуже чітко показав, що в першу чергу їх душать за те, що вони кримські татари, за те, що вони мусульмани, за те, що вони не схиляють голови. Тому у нього такий вирок".

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Російський суд засудив Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі. ФОТО

На запитання про можливі кроки в найближчому майбутньому щодо вироку Чубаров зазначив: "У нас є рішення Міжнародного суду ООН про відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Ми буквально в ці дні розробляємо алгоритм наших дій, державних і з боку Меджлісу. З точки зору відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу - він відразу вимагає звільнення всіх політв'язнів в Криму і тих, яких вони (окупанти. - Ред.) вже вивезли на територію Російської Федерації. Відновлення діяльності Меджлісу також вимагає скасування заборони мого в'їзду до Криму. Я буду вимагати того, щоб люди, які звинувачуються і незаконно покарані за тими ж майже мотиваціями, за якими заборонено Меджліс, були звільнені. Оскільки Міжнародним судом діяльність Меджлісу відновлена, незважаючи на взаємопоєднання цих мотивацій, за якими судять людей і за якими заборонили Меджліс. Тобто прийнято рішення, щоб скасувати заборону Меджлісу. Тобто - треба відпускати людей".

Зазначимо, що кримського татарина російська влада вважає організатором осередку "Хізб ут-Тахрір".

Нагадаємо також, що суд над Русланом Зейтуллаєвим, Рустемом Ваїтовим, Нурі Примовим і Фератом Сайфуллаєвим почався в червні 2016 року. Їх заарештували взимку 2015 року в Севастополі і звинувачують в участі в ісламській організації "Хізб ут-Тахрір".

Раніше Зейтуллаєв був поміщений у карцер за відмову роздягнутися догола на вимогу тюремників. А 4 квітня 2017 року кримський татарин Зейтуллаєв, якого судять у Ростові, оголосив голодування.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n437885
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору