EN|RU|UK
 Політика України
  1411  11

 ЄС чекає ухвалення Радою закону про створення Антикорупційного суду до середини червня

Представництво Європейського Союзу в Україні очікує прийняття Верховною Радою законопроекту про Антикорупційний суд до середини червня 2017 року, міжнародні експерти, серед них і європейські, свої пропозиції вже підготували.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Відповідно до взятих Україною зобов'язань перед МВФ, закон про створення Антикорупційного суду повинен бути ухвалений до середини червня 2017 року", - йдеться у відповіді представництва ЄС на запит агентства "Інтерфакс-Україна" щодо підготовки відповідного законопроекту.

У диппредставництві нагадали, що внесення в парламент цього законопроекту - в компетенції української влади, зокрема Верховної Ради, уряду і президента. Разом з тим, міжнародні експерти допомагають Україні в розробці цього документа.

У представництві ЄС зазначили, що закон про судову систему і статус суддів вже передбачає створення Вищого антикорупційного суду, імплементація законодавства визначатиме мандат, організаційну структуру, а також процес відбору суддів Вищого антикорупційного суду.

"Неофіційна робоча група, до складу якої входять члени міжнародних донорських організацій та експерти громадянського суспільства, розробила деякі пропозиції щодо створення цього суду, сфокусувавши особливу увагу на взаємодії цього нового суду з існуючою судовою системою, процедурі відбору суддів, а також на питаннях гарантій безпеки і неупередженості, які повинні регулювати цей процес", - відзначили в представництві, додавши, що ЄС причетний до деяких з цих дискусій через своїх представників або фінансовані Євросоюзом проекти у сфері правосуддя і боротьби з корупцією.

У диппредставництві відзначили, що створення Антикорупційного суду не просто є частиною загальної судової реформи в країні, але і має особливе значення для стійкості і успіху в боротьбі з корупцією.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n437850
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору