EN|RU|UK
 Економіка
  1889  8

 Голова фінкомітету Рибалка: держбанки повинні працювати на країну - продати тільки все зайве

Стратегію розвитку державних банків в Україні не можна зводити тільки до їх приватизації, оскільки ці установи мають працювати на економіку країни, зокрема, забезпечувати підтримку експортерів, малого і середнього бізнесу, виконувати соціальні функції тощо.

Таку думку в блозі на "Обозревателе" висловив голова Комітету ВР із питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка.

Депутат наголосив, що навіть формальна наявність подібних функцій у держбанків сьогодні не дозволяє їм реалізовувати ключові завдання для розвитку економіки.

"Стратегічно важливий напрямок - підтримка експортерів. Формально під цю функцію має бути "заточений" "Укрексімбанк". Але без системи довгострокових державних програм, і без політичної волі уряду, він перетворюється в годівницю для можновладців. Кредитуванням експортно-орієнтованого бізнесу, наданням йому гарантій "Ексім" займається "між справою", нарівні з іншими банківськими операціями. А системна підтримка несировинного експорту, кредитування наших експортерів, покупців їхньої продукції, а також імпорту технологій і обладнання для створення нових складних виробництв на території України повинна бути суттю його роботи", - зазначає С. Рибалка.

На його думку, ще одна функція, для якої державі потрібен держбанк - підтримка розвитку малого і середнього бізнесу. "Малий і середній бізнес мінімізує шкоду будь-якої економіки і всього суспільства від криз, робить їх більш стійкими і стабільними. В Україні вважається, що навіть спрощена система оподаткування - це занадто для МСБ, і за будь-якого зручного приводу влада в країні намагається перевести цей сектор на загальні правила. Про мікрокредитування, безплатне підключення до інфраструктури, спеціальні умови проектної підтримки, консультації з планування бізнесу і прорахунку ризиків на державному рівні взагалі ніхто не говорить", - підкреслив народний депутат.

Голова фінкомітету Ради додав, що ще один напрямок для держбанків - стратегічні інфраструктурні та високотехнологічні проекти. І мова не тільки про порти, аеродроми або мости, а й про оновлення рухомого складу вантажного і громадського транспорту, про підтримку інноваційних виробництв, зокрема і на базі наукових інституцій, підвищення енергоефективності промисловості і ЖКГ, модернізацію застарілих виробництв. "Енергоефективні програми уряду у співпраці з ЄБРР через українські банки - яскравий приклад, як повинна працювати вся система інститутів розвитку. Тільки потрібно кардинально підвищити ефективність цієї системи, її масштаби і обсяги фінансування", - додав С. Рибалка.

Він визнає, що в Україні такого роду пропозиції відразу наштовхуються на розмови про потенційну корупцію і розкраданні коштів. "Але ніхто і не пропонує впроваджувати такі механізми без антикорупційних запобіжників. Якби провідні світові держави - Канада, Японія, Південна Корея, Бразилія та інші, де успішно працюють такі механізми - не створювали інструментів стимулювання економічного зростання тільки через побоювання хабарництва - вони ніколи не досягли б сьогоднішніх висот", - резюмував нардеп.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n437835
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору