EN|RU|UK
 Політика України
  13975  35

 "Провини України немає, повністю вина покладається на російську сторону", - Черниш про припинення електропостачання окупованій території Луганщини

Міністр України з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що після припинення поставок в окремі райони Луганської області (ОРЛО) електроенергії з підконтрольних Україні територій, її продовжують поставляти з території Росії.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Наскільки нам відомо, постачання електрики з території Російської Федерації відбувалися і раніше. Вони велися через так звану підстанцію "Перемога", яка розташована практично на державному кордоні між РФ і Україною", - сказав він.

За словами міністра, підстанція має напругу 500кВ. "Нам було відомо, що це альтернативний шлях постачання електричної енергії. Інше питання, що ця територія контролюється Росією і бойовиками і точних обсягів поставок ми не знаємо", - повідомив Черниш.

Він зазначив, що основним споживачем продукції, що поставляється на непідконтрольну владі України частину Луганської області електроенергії була промисловість, однак після того, як вона була відібрана у власників, немає сенсу продовжувати поставки електроенергії, зважаючи на наявність мільярдних боргів.

"Основний споживач - промисловість, а населення має електроенергію, яка за нашою інформацією поставляється з Росії", - сказав В.Черниш.

При цьому міністр зазначив, що потужності підстанції, швидше за все не буде достатньо для забезпечення промисловості ОРЛО. "За деякими даними, там напруга нижча і її вистачає для будинків, але для промислових підприємств явно не вистачить ... Також не вистачає потужностей", - сказав В.Черниш.

Він нагадав, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України вже давно попереджало про плановане відключення.

"Провини України в цьому немає, повністю вина покладається на російську сторону і людей, які де-факто контролюють територію окремих районів Луганської області", - підкреслив Черниш.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n437755
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору