EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  1203  16
Матеріали за темою:

 За три місяці 2017 року до кримінальної відповідальності притягнуто 99 керівників органів влади, - заступник голови Нацполіції Купранець

За перший квартал 2017 року працівниками Нацполіції задокументовано 974 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав заступник голови Нацполіції, начальник Департаменту захисту економіки Ігор Купранець.


"За три місяці 2017 року задокументовано 974 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності. Повідомлено про підозру 558 службовцям. До кримінальної відповідальності притягнуто 99 керівників органів влади і управління, серед яких 14 керівників структурних підрозділів обласних адміністрацій, 15 керівників структурних підрозділів райадміністрацій, 9 мерів і 2 заступники.

За три місяці задокументовано 155 фактів отримання неправомірної вигоди. Повідомлено про підозру 192 особам. Понад 11 мільйонів гривень хабарів одержали затримані від громадян за вирішення питань, які входять у коло їх функціональних обов'язків", - повідомив він.

Чиновник наголосив, що ще кілька років тому громадяни майже не зверталися до правоохоронних органів за фактами вимагання неправомірної вигоди, але зараз ми тісно співпрацюємо в цьому напрямі з громадськістю.

"Такий вид правопорушення має завуальований характер. Сьогодні досить часто для своєї злочинної діяльності чиновники використовують фірми-одноденки, банківські рахунки, відкриті на підставних осіб, надання різного штибу послуг, придбання нерухомості й оформлення її на членів сім'ї або далеких родичів, через посередників. На насправді список дуже довгий...

На сьогодні, крім нашого підрозділу, функції щодо запобігання та виявлення адмінкорупції покладено ще на НАЗК. Які за рік результати роботи агентства, куди так само за конкурсом набирали співробітників, яким надали доступ до необхідних баз і забезпечили високими зарплатами? Напевно, більше претензій, ніж реальних результатів. Що ж стосується діяльності нашого підрозділу в цьому напрямку, просто наведу цифри. За три перші місяці складено 1312 протоколів. Це судді, чиновники різного рівня в обласних і районних адміністраціях, голови міст і їхні заступники, співробітники правоохоронних відомств", - додав Купранець.


Кажучи про хабарі серед співробітників Нацполіції, він зазначив, що з моменту створення Нацполіції було затримано 11 співробітників підрозділу під час одержанні неправомірної вигоди.

"Час від часу до наших співробітників у регіонах звертаються з пропозицією "кришувати" нелегальний бізнес, як правило гральний. На такі пропозиції є тільки одна реакція - затримання", - уточнив він.

Повне інтерв'ю з Ігорем Купранцем читайте тут.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n437688
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору