EN|RU|UK
 Політика України
  11199  47

 Питання про припинення електропостачання в ОРДО розглядають, але не стоїть так гостро, як в ОРЛО, - Тука

Останнім часом оплата за електроенергію з ОРДО не приходить.

Про це повідомив в ефірі 112 Україна заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука, передає Цензор.НЕТ.

На питання про те, чи відновиться постачання після погашення заборгованості ОРЛО, Георгій Тука відповів: "Ситуація дуже складна. Виходячи з того, що зараз припинено будь-які господарські відносини з окупованими територіями, говорити про якісь перспективи погашення наявної заборгованості було б занадто оптимістично. На жаль, я маю констатувати, що, як на мене, це може призвести до відключення на постійній основі".


Також заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій зазначив, що поки не бачить можливостей для переговорів окупаційної влади з українською стороною.

На питання про те, чи планують відключити Донецьку область від електропостачання, Тука відповів: "Заборгованість Донецької обл. становить 5,8 млрд, а з них трохи менше 500 млн - це заборгованість споживачів на окупованій території. У Донецькій обл. разюча диспропорція... Питання можливого відключення розглядають, але воно не стоїть так гостро, як у Луганській області".

Замміністр також зазначив, що останнім часом оплати за електроенергію з ОРДО не було.


На питання про те, чи можуть ватажки бойовиків вжити відповідних заходів, Тука відповів: "Звичайно, можуть. Ухвалення рішення про відключення ухвалили не миттєво, уряд до нього готувався, обговорював разом із РНБО. Я особисто зробив три офіційні листи про попередження про можливі негативні наслідки таких дій ... Єдина лінія електроживлення, яка залишилася неушкодженою і завдяки якій подають електроенергію зі Щастинської станції на всю територію Луганської області, ця лінія електроживлення в декількох ділянках іде просто по лінії розмежування. Щоб вивести з ладу цю лінію, досить просто зробити влучний постріл по ізолятору зі снайперської гвинтівки і потім не давати змоги ремонтним бригадам вийти на ремонт. Таким чином вся Луганська область може опинитися в заручниках від позиції терористів", - прокоментував заступник міністра.

Також Георгій Тука зазначив, що бойовики можуть частково перемкнутися на енергопостачання з Росії.


"Не в повному обсязі, а частково вони так і роблять. Є лінія електроживлення, яка йде на Луганщину з Росії. Але повністю вона не здатна забезпечити Луганщину електроенергією", - прокоментував Тука.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n437671
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору