EN|RU|UK
 Політика України
  8273  19
Матеріали за темою:

 Захист Мартиненка ініціює звільнення 5 суддів Апеляційного суду

Адвокат Миколи Мартиненка звернувся до Вищої ради правосуддя зі скаргою на дії суддів колегії судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва Тютюн Т.М., Гладій С.В., Журавель О.О., Павленко О.П, Трясун Ю.Р.

Захист вимагає притягнути цих суддів до дисциплінарної відповідальності та звільнити їх із посад.

Про це повідомила прес-служба Миколи Мартиненка.

Вона нагадала, що згадані п'ятеро суддів колегіально розглядали апеляційну скаргу Спеціальної антикорупційної прокуратури на ухвалу Солом'янського районного суду, відповідно до якої НАБУ фактично зобов'язувалося закрити провадження у так званій "справі Мартиненка".

"Намагаючись догодити антикорупційним прокурорам та НАБУ, судді Апеляційного суду Києва не лише явно вийшли за межі своїх повноважень (адже ухвала Солом'янського районного суду не підлягала оскарженню, про що було також вказано в самій ухвалі). Але й пішли на пряму фальсифікацію судового рішення, фактично вигадавши нову норму кримінального процесуального закону. Судді послалися на норму частини четвертої статті 399 КПК України як на підставу для прийняття до провадження апеляційної скарги прокурора. Але згадана норма закону має абсолютно протилежний зміст - вона зобов'язує суд відмовити у відкритті провадження, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку", - зазначили у Мартиненка.

"Отже, судді усвідомлювали незаконність оскарження ухвали слідчого судді Солом'янського райсуду і для виправдання незаконності розгляду апеляційної скарги умисно зазначили неіснуючі положення кримінального процесуального закону", - йдеться у скарзі адвоката.

Захист Мартиненка сподівається на неупереджений розгляд скарги Вищою радою правосуддя. На його думку, притягнення суддів Апеляційного суду Києва до відповідальності за фальсифікацію судового рішення має стати хорошим уроком всій судовій системі. Потрібно поважати закон, і тоді не треба буде боятися та виконувати злочинні забаганки так званих "борців з корупцією".Источник: https://censor.net.ua/ua/n437670
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору