EN|RU|UK
 Суспільство
  1476  4

 Харківський Облдержгеокадастр передав майже 4 тисячі га землі у власність учасникам АТО

Головне управління Держгеокадастру в Харківській області відповіло на інформаційні атаки в "низці сумнівних ЗМІ".

Облдержгеокадастр нагадав, що розробка землевпорядної документації визначена суто договірними відносинами між розробником і замовником. "При цьому як розробник виступають державні підприємства та сертифіковані приватні суб'єкти господарювання, а Головне управління Держгеокадастру в Харківській області апріорі не може бути стороною таких цивільних відносин", - йдеться на офіційному сайті відомства. У відомстві, крім того, повідомили, що кожен громадянин України, який приватизує земельну ділянку в межах норм безоплатної приватизації, може ознайомитися з інформаційною карткою адміністративної послуги "видача висновку державної експертизи землевпорядної документації (для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб)" на офіційному сайті ГУ Держгеокадастру в Харківській області і в Центрі надання адміністративних послуг міста Харкова. До слова, саме сьогодні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман відкриває в Харкові центри надання соціальних послуг "Прозорий офіс" у Шевченківському та Київському районах.

Облдержгеокадастр, акцентуючи увагу на відкритості роботи управління, представив кілька соціальних ініціатив відомства. Зокрема, лише з початку поточного року начальником Головного управління Госгеокадастра в Харківській області Євгеном Оберемко було проведено 16 прийомів громадян і прийнято 209 осіб, проблемні питання громадян "взяті ним на особистий контроль і позитивно вирішуються".

Харківський Облдержгеокадастр передав майже 4 тисячі га землі у власність учасникам АТО 01

Такий прийом громадян здійснюється до останньої особи, яка звертається (окремі прийоми налічують до 40 осіб) за попереднім записом і без неї, в порядку черговості. Першочергова увага приділяється соціально вразливим категоріям громадян: жінки, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", інваліди Великої Вітчизняної війни, воїни-учасники антитерористичної операції і т.п.

Харківський Облдержгеокадастр передав майже 4 тисячі га землі у власність учасникам АТО 02


Як зазначили в управлінні, особлива увага приділяється ветеранам АТО і членам сімей загиблих воїнів. На цей момент Головним управлінням вже видано 6087 дозволів учасникам АТО на розробку землевпорядної документації щодо відведення земельних ділянок загальною площею 7800,2129 га. При цьому вже прийнятий 3351 наказ про передачу у власність 3352 земельних ділянок загальною площею 3957,3835 га, з яких 1345 земельних ділянок - для ведення садівництва та 2007 земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства (ОСГ). Зокрема, на території Харківської області створено 16 садових товариств для учасників АТО і членів сімей загиблих воїнів.

За словами юриста Облдержгеокадастру Костянтина Рибалка, відомством повною мірою реалізуються положення Закону України "Про доступ до публічної інформації". Зокрема, Порядок складання, подання та опрацювання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру і її територіальні органи, відкриває доступ до публічної інформації Головного управління Держгеокадастру в Харківській області як для фізичних осіб, так і для юридичних осіб. К.Рибалко підкреслив, що такий порядок приділяє окрему увагу фізичним особам з обмеженим можливостями. З початку року співробітниками Головного управління розглянуто 205 запитів на отримання публічної інформації. "Таким чином, апелюючи конкретними нормами чинного законодавства та аналітикою результатів діяльності відомства, нам хотілося б розставити крапки "і" в питанні відкритості ГУ Держгеокадастру в Харківській області та його керівника", - резюмував юрист.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n437579
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору