EN|RU|UK
 Політика України
  8028  131
Матеріали за темою:

 Керівництво НАБУ знищує довіру до правосуддя, - заява НФ

Керівництво Національного антикорупційного бюро України підриває довіру до правосуддя.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві "Народного фронту", опублікованому на сайті політичної партії. Наводимо її текст повністю.

"Довіру до правосуддя знищує якраз керівництво Національного антикорупційного бюро під час незаконних процесуальних дій щодо Миколи Мартиненка. "Народний фронт" ніколи не мовчав про упередженість у діях НАБУ та його сумнівні стосунки з суддями. Ми доможемося, щоб ці публічні факти беззаконня отримали належну правову оцінку якнайшвидше.

22 квітня Національне антикорупційне бюро виступило із нахабною заявою, в якій депутатам від "Народного фронту" закидається нібито "тиск на суддю" й "знищення довіри до правосуддя". Така неадекватна реакція, вочевидь, пояснюється нервозністю керівників НАБУ. Адже незаконне, політично вмотивоване затримання Мартиненка стало можливим завдяки підозрілим стосункам між Бюро й кількома конкретними суддями.

Читайте також: Суд у справі Мартиненка: НАБУ заявило про тиск на суддю з боку нардепів "Народного фронту"

Є серйозні, аргументовані підстави вважати, що керівництво НАБУ (зокрема Гізо Углава) здійснює негласний і протизаконний вплив на згаданих суддів, тримаючи їх "на гачку" призупинених кримінальних проваджень, оперативних справ та приватно-побутового "компромату". Водночас саме ці заангажовані судді підозрілим чином виявляються "автоматично обраними" для розгляду справ, у яких можна припускати особисті інтереси пана Углави та його колишнього патрона, телеведучого Михеіла Саакашвілі. Ось що насправді є "знищенням довіри до правосуддя". Саме про це йшлося в коментарях, які депутати від "Народного фронту" дали біля приміщення суду 21 квітня.

Наголосимо: ми не мовчали про ці підозрілі процеси й раніше. "Народний фронт" давно й послідовно вважає керівництво НАБУ відповідальним за зрив приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ) в 2016 році. І про, імовірно, неправосудні дії "ручних" суддів у цьому контексті ми теж неодноразово заявляли. Зокрема про грубі порушення процесуальних прав менеджменту ОПЗ. Тепер, коли переслідуванням піддається наш колега й впливовий політик Микола Мартиненко, ми й поготів не мовчатимемо.

Читайте також: У НДІ судових експертиз спростували можливість впливу Мартиненка на висновки експертів

Саме завдяки наполегливій роботі Арсенія Яценюка й "Народного фронту" в Україні розпочалася антикорупційна реформа. Саме завдяки нам створені й отримали безпрецедентне фінансування спеціалізовані антикорупційні органи. Ми відповідальні за те, щоб ці органи нарешті запрацювали як НЕУПЕРЕДЖЕНА й НЕВИБІРКОВА правоохоронна система.

Відтак "Народний фронт" докладе всіх зусиль для того, щоб факти й повідомлення про зловживання правосуддям із боку НАБУ якнайшвидше отримали об'єктивну правову оцінку.

По-перше, ми звертаємося до Генеральної прокуратури з проханням перевірити усі процесуальні та оперативні контакти Національного антикорупційного бюро з усіма суддями, в розгляді яких колись перебували будь-які питання діяльності НАБУ.

По-друге, подібні відносини обов'язково мають бути ретельно перевірені під час внутрішнього й зовнішнього аудиту Національного антикорупційного бюро в передбаченому законом порядку.

Дивіться також: Мартиненко заявив, що його обмовили Жванія та екс-керівник "Діамантбанку" Рибалкін. ФОТО
Источник: https://censor.net.ua/ua/n437342
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору