EN|RU|UK
 Політика України
  10683  77

 Луценко повинен не допустити відключення "Ери" від ефіру, - заява телерадіокомпанії

Телекомпанія "Ера" заявила про перешкоджання її діяльності та звернулася до генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою розслідувати ці факти.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, текст відповідного звернення колективу ТРК "Ера" розміщений на сайті телекомпанії.

У заяві до генпрокурора Луценка йдеться, що з 2001 року телекомпанія "Ера" здійснює мовлення на частотах мережі УТ-1 відповідно до ліцензії, виданої Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення.

"Протягом цього часу журналісти ТРК "Ера" завжди дотримувалися стандартів незалежного мовлення і відстоювали принципи об'єктивності та неупередженості в забезпеченні конституційного права громадян України на інформацію. За часів революційних подій 2004-2005 і 2013-2014 років всі політичні сили, незважаючи на тиск влади, були представлені в ефірі телекомпанії. Наслідком визнання і поваги є і багаторічна співпраця телекомпанії "Ера" і радіо "Ера" з "Радіо Свобода", ВВС та іншими міжнародними ЗМІ", - підкреслив колетив ТРК "Ера".


Однак, зазначається в заяві, в період підготовки до продовження діючої ліцензії на мовлення телекомпанії "Ера" група осіб, які мають відношення до Міністерства інформаційної політики та керівництва "5 каналу", з допомогою родинних зв'язків із в. о. голови правління ПАТ НСТУ Ганною Бичок здійснюють протиправні дії з перешкоджання законній підприємницькій діяльності ТРК "Ера".

Як приклад порушення підприємницької та журналістської діяльності в компанії навели звернення в.о. голови правління ПАТ НСТУ (Національна суспільна телерадіокомпанія України) Ганни Бичок до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, датоване 28 лютим поточного року. За інформацією телекомпанії, в ньому вона просила чинити тиск на діяльність компанії.


"У цьому листі йдеться, що "трансляція Євробачення-2017 зазнає значних труднощів", однак жодним чином не пояснюється, чому з 2001 року жодних труднощів між НСТУ і ТРК "Ера" з приводу трансляцій Євробачення не виникало", - підкреслюється в зверненні.

Крім цього, зазначається, що в квітні ПАТ НСТУ повідомило ТРК "Ера", що, починаючи з 00:00 годин 14.04.17 року, супутникове мовлення ТРК "Ера" буде припинено.

"За інформацією, що вимагає перевірки, діяльність із блокування трансляції ТРК "Ера" відбувається з участю і координацією дій співробітника ПАТ НСТУ Бойчука Юрія Володимировича (відповідає за технічну політику), якому телефонують невідомі особи, ставлять протиправні завдання і консультують, як діяти далі. Таким чином, дії керівного складу ПАТ НСТУ, а також вищевказаної групи осіб повинні кваліфікуватися за статтями 364, 206 і 171 Кримінального кодексу України", - йдеться в заяві.


"Виходячи з вищенаведеного та розуміючи, що такі зухвалі дії неможливі без команд та участі високопосадовців, просимо взяти на особистий контроль розслідування цих ганебних вчинків щодо перешкоджання журналістській діяльності та порушення конституційних прав громадян України", - резюмують автори заяви до Луценка.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n437341
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору