EN|RU|UK
 Політика України
  2527  20

 ВККС оголошує перерву під час співбесід із кандидатами до Верховного суду, щоб отримати більш повну інформацію про претендентів, - Козьяков

Голова ВККС Сергій Козьяков, коментуючи рішення комісії про оголошення перерви під час співбесід щодо деяких кандидатів на посади суддів Верховного Суду, заявив, що ВККС приймає рішення у правовому полі, "в тому числі, захищаючи конкурс від можливих судових оскаржень".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

"У правовій площині немає термінів "скандальний" і "одіозний" кандидат. Під час співбесід ми приймаємо рішення в правовому полі, в тому числі, захищаючи конкурс від можливих судових оскаржень", - заявив голова ВККС Сергій Козьяков.

Якщо негативний висновок Громадської ради доброчесності (ГРД) містить інформацію, яка вже перевірена, а кандидату нічого на неї відповісти, ми оголошуємо, що такий кандидат не здатний здійснювати правосуддя, тобто "погоджуємося" з висновком, зазначив він.

"У випадках, коли висновок ГРД має слабку аргументацію, а досвідчений кандидат дає щодо нього вичерпну відповідь, ВККС оголошує перерву в засіданні. Це потрібно для того, щоб отримати більш повну інформацію, яка підтвердить або скасує дані, викладені у висновках, а також винести питання щодо такого кандидата на голосування всіх членів Комісії", - сказав Козьяков.

Нагадаємо, щоб "скасувати" негативний висновок ГРД потрібно 11 голосів від 16 членів ВККС. Висновок ГРД буде продовжувати діяти, якщо за його відхилення проголосує менш як 11 членів ВККС.

"Комісія вкотре звертається до членів ГРД із пропозицією діяти професійно і стримано під час виконання функцій, визначених Законом "Про судоустрій і статус суддів", - зазначив Козьяков.

Нагадуємо, що співбесіди в рамках другого етапу кваліфікаційного оцінювання проводять із 382 кандидатами, які подолали мінімально допустимий загальний бал під час першого етапу кваліфікаційного оцінювання. Питання Комісії до кандидатів базуються на результатах спеціальної перевірки, аналізу досьє, матеріалів, наданих НАБУ, а також з урахуванням результатів проходження кандидатом тестування морально-психологічних і загальних здібностей.

Бали за проходження співбесіди будуть виставлені членами ВККС після закінчення усіх співбесід. Їх буде виставляти кожен член колегії за показниками "компетентність", "професійна етика" і "доброчесність", з урахуванням можливих балів на цьому етапі від максимуму за кожним показником, який дорівнює 500, 250 та 250 балів відповідно. Частину балів за цими показниками кандидати вже набрали під час іспиту і тестування морально-психологічних якостей.

Відразу після повідомлення балів за співбесіди буде сформовано рейтинг учасників за результатами кваліфікаційного оцінювання.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n437295
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору