EN|RU|UK
 Політика України
  19633  115

 Україна не денонсувала Харківські угоди, які дозволяють перебування військ РФ на території нашої країни, - Трепак

Вище політичне керівництво України має пояснити народу доцільність збереження дії зазначених угод, які під час російсько-української війни дозволяють перебування військ держави-агресора на території нашої країни.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав кандидат юридичних наук, екс-перший заступник голови СБУ Віктор Трепак, передає Цензор.НЕТ.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Матіос: Створення злочинної організації Януковича почалося з підписання "Харківських угод"

"Рівно сім років тому - 21 квітня 2010 р. - Янукович від імені України підписав так звані Харківські угоди, якими Україна дозволила перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України ще на 25 років. Безсумнівним є те, що ці угоди були підписані виключно в інтересах Росії, оскільки у 2010 р. у їх підписанні не було жодної юридичної необхідності. Річ у тім, що за попередніми аналогічними угодами 1997 р. ЧФ РФ мав залишатися на території України до 28 травня 2017 р., а дія Харківських угод починається лише через місяць - з 28 травня 2017 р. Очевидним є й те, що вказані угоди зіграли свою роль в анексії Росією частини української території - Криму. Треба розуміти, що захоплення Криму (на відміну від окупованої російською армією частини Донбасу) було для Росії стратегічно важливим з огляду на геополітичне розташування півострова. І до цього Росія планомірно йшла, а тому їй було принципово необхідним відразу після приходу Януковича до влади закріпити на десятиліття вперед свою військову присутність у Криму", - зазначив екс-перший заступник голови СБУ.

"27 квітня 2010 р. Верховна Рада України прийняла Закон "Про ратифікацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України". Таким чином наразі в Україні діє закон України, який дозволяє перебування в Україні збройних сил Росії на даний час і ще упродовж 25 років. Разом із тим Росія не лише анексувала Крим, але й з весни 2014 р. веде війну проти України. Те, що Росія є державою-агресором, політично і юридично визнано вищими органами державної влади України, міжнародними організаціями, провідними державами світу", - нагадав Трепак.

Читайте також: Суд дозволив військовій прокуратурі вилучити в МЗС секретну інформацію про місця дислокації підрозділів Чорноморського флоту Росії

"Ситуація, за якої Україна юридично дозволяє перебування на своїй території військ держави-агресора, видається ненормальною. Як відомо, Росія відразу після захоплення Криму (31 березня 2014 р.) в односторонньому порядку денонсувала всі угоди з Україною про базування ЧФ РФ на території України. Логіка Росії зрозуміла - вона вважає Крим «своїм», а тому не бачить жодного сенсу в цих угодах. А якою є логіка України стосовно збереження дії угод щодо перебування російських військ на нашій території до 2042 р.? Адже наявність такого закону - це юридична легітимізація з боку України перебування ЧФ РФ в українському Криму. Тоді чому Україна зберігає статус-кво цих угод і що відбудеться, якщо цей закон Україною буде скасовано, а вказані угоди денонсовані? Чи є вагомі політичні, юридичні та інші аргументи для юридичного (бо фактично вони не діють) збереження зазначених угод? Особисто я (як і багато співвітчизників) не маю однозначної відповіді на ці питання. А тому вважаю, що вище політичне керівництво України має пояснити своєму народу доцільність збереження чинності вказаних угод, які під час російсько-української війни дозволяють перебування військ держави-агресора на території нашої країни. Адже збереження з боку України цих угод може виявитися всього-на-всього наслідком політичної гри та справжніх (а не декларованих "на люди") стосунків, які існують між політичним керівництвом України та Росії, про які мені неодноразово доводилось писати", - резюмував Трепак.

Також читайте: Суд дозволив військовій прокуратурі вилучити в МЗС оригінал "Харківських угод"

Нагадуємо, що так звані Харківські угоду між Україною і Російською Федерацією було підписано 21 квітня 2010 року в Харкові тодішнім президентом України Віктором Януковичем і президентом Росії Дмитром Медведєвим. Згідно з документом, термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Севастополі було продовжено на 25 років.Источник: https://censor.net.ua/ua/n437263
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору