EN|RU|UK
 Події
  7315  50

 Гонтарева у Вашингтоні: Відділення російських банків в Україні в безпеці

Національний банк підтверджує забезпечення безпеки банків з російським державним капіталом.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Українські Новини", про це повідомила глава НБУ Валерія Гонтарева в четвер у Вашингтоні на круглому столі.

Гонтарева повідомила, що банки з російським держкапіталом поступово скорочують свою присутність в Україні з перспективою повного виходу з ринку.

"Коли почалася війна на нашій території, ми зрозуміли, що не буде "рожевого" майбутнього у банків з російським капіталом. Ми кілька разів обговорювали з керівниками цих банків їхнє майбутнє, і вони сказали, що будуть зменшувати свою присутність", - сказала вона.

Глава НБУ повідомила, що зараз ці банки перебувають під санкціями і їхні власники ведуть переговори про продаж активів.

"У них залишається тільки або продатися, або самоліквідуватися", - підкреслила глава НБУ.

Сьогодні, за словами Гонтаревої, відділення російських банків у безпеці.

"За останні роки так звані "націоналісти" - а вони нічого спільного зі справжніми націоналістами не мають - почали вандалізм щодо банків і завдали шкоди банківській системі ... Зараз ми забезпечили фізичну безпеку банків, ми забезпечили їм ліквідність. Ця ліквідність не йде до російських акціонерів, вона використовується на виплату депозитів. Ці банки платоспроможні і добре капіталізовані", - додала Гонтарєва.

Також Гонтарева нагадала, що з 3,3 млрд доларів прямих іноземних інвестицій в Україну в 2016 році і понад 2 млрд доларів минулого року припали на банківський сектор.

При цьому 90% капіталізації забезпечили саме банки з російським держкапіталом.

Вона пояснила, що потреба в капіталізації у цих банків виникла саме в зв'язку з окупацією Донбасу.

"Після кризи 2008 року російські банки багато інвестували в промисловість Донецька і Луганська, але після того, як вони (росіяни) окупували ці території і фізично знищили промисловість, їм (банкам) довелося докапіталізуватися за кредитними портфелями", - додала глава НБУ.

Як повідомлялося, в останньому листі про наміри Україна зобов'язалася перед МВФ забезпечити фізичну безпеку банків з російським держкапіталом.

Станом на 20 квітня у Сбербанку залишається заблокованим 1 відділення.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n437174
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору