EN|RU|UK
 Політика України
  3989  31

 "Нічого не відомо про таке запрошення": в Анкарі спростували заяви кримських окупантів про участь турецької делегації в Ялтинському форумі

З 20 по 22 квітня в окупованому Криму проходить третій Ялтинський міжнародний економічний форум, який цілком може стати пасткою для турецьких підприємців.

До участі в форумі були запрошені 10 турецьких громадян, які можливо пов'язані з бізнес-сферою. Однак, як стало відомо QHA, деякі з них навіть не знають про свою "участь" у ньому, повідомляє Цензор.НЕТ.

Ще 19 квітня Посольство України в Туреччині оприлюднило брошуру для турецьких представників бізнес-сектору щодо участі в Ялтинському форумі. В першу чергу, в ній підкреслювалося, що будь-який підприємець, який був запрошений або хоче за своїм власним бажанням приєднатися до організованого окупантами форуму, не отримавши відповідний дозвіл від української влади, може зіткнутися як з українськими, так і з міжнародними санкціями.

Генеральний центр Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар 19 квітня також зробив офіційну заяву щодо запрошення турецьких підприємців: "Незаконний захід "Міжнародний Ялтинський економічний форум", організований Російською Федерацією в анексованому Криму, стає ще одним підтвердженням ігнорування Москвою будь-яких законів".

У заяві нагадали, що економічні санкції застосовуються, в першу чергу, до фізичних або юридичних осіб, або будь-яких інвесторів з економічними і торговельними зв'язками з Кримом.

На тлі неодноразових заяв турецького уряду про невизнання російської окупації Криму, участь підприємців Туреччини в цьому заході вважалася б за зраду зовнішньополітичного курсу Республіки. Українські чиновники вже попередили турецьких громадян про можливі наслідки подібного візиту.

З отриманої інформації відомо, що до участі в форумі були запрошені:

Кюршат Тюзмен - екс-міністр зовнішньої торгівлі Туреччини.
Аккан Сувер - колишній спікер Партії націоналістичного руху.
Бахадир Аксой - член правління "Aksoy Holding".
Дженгіз Гюльдамласи - будівельна фірма "Дженай".
Наїда Джамукова - фірма "Nergiz".
Уміт Кайя - Голова ради по торговельному бізнесу.
Унвер Сель - проросійський кримський татарин, бізнесмен.
Юджель Реджеп Левент - фірма "Taksan".
Шаміль Айрим - колишній депутат.
Мехмет Караджа - бізнесмен.
А також представники інформаційних агентств TRT і ATV.

Як повідомило джерело, редакція телеканалу TRT відмовилася брати участь у заході у зв'язку зі статусом кримського півострова. Один з нібито запрошених на форум гостей Акка Сувер розповів, що сам не розуміє, як опинився в списках гостей: "Мені нічого не відомо про таке запрошення. І я не розумію, чому звучить моє ім'я. Зараз я в Туреччині. І я стурбований, що моє ім'я використовується з якоїсь невідомої причини.

З подібним обуренням ситуацію для інформагентства прокоментував і екс-міністр зовнішньої торгівлі Туреччини Кюршат Тюзмен: "Я нічого не чув про таке запрошення. Коли я ще очолював міністерство, то у нас були чудові стосунки з Кримом, для нас було пріоритетом інвестування в півострів, і ми навіть тісно працювали з паном Джемілєвим. І я не збираюся приймати будь-яке запрошення ".

Крім запрошень бізнесменів і політиків, російські джерела заявляли і про візит від Туреччини президентської делегації. Однак і це виявилося брехнею.

Окупаційна влада Криму 3-й рік проводять у Ялті так званий економічний форум, який називають міжнародним, запрошуючи до участі представників різних країн світу. Через візити іноземців нинішня влада півострова прагне легалізувати "російський" статус півострова. У 2017 році форум проходить з 20 по 22 квітня.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n437146
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору