EN|RU|UK
 Політика України
  1751  6

 Необхідно повністю перезавантажити процес призначення ЦВК, без цього ротація неможлива, - КВУ

Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель припускає, що поки влада не зможе вирішити питання переобрання Центральної виборчої комісії.

Про це він заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"Існує кілька проблем. По-перше, в поданні Президента не враховані інтереси трьох фракцій - Радикальної партії, "Батьківщини" й "Опозиційного блоку". Тобто, у них немає ніяких мотивів для того, щоб натиснути кнопку "за". По-друге, закон про регламент чітко говорить, про те, що голосувати за кожного члена ЦВК потрібно окремо. Особисто я противник цієї норми, тому що таким чином депутати можуть провалити голосування за окремі вже узгоджені кандидатури. Але законодавства необхідно дотримуватися, тому процедура повинна бути дотримана, щоб не підривати довіру до органу на початковій стадії формування його нового складу", - зазначив Кошель.

"Крім того, є маса зауважень до самого подання Президента. Зокрема, наша організація говорила про низьку якість кандидатур, які їм були подані. Ми виступаємо за те, щоб список був переформований. Ще ми звернулися до парламентських фракцій, щоб вони якомога швидше внесли своїх кандидатів, роблячи акцент не на їх наближеності до партії, а орієнтувалися на експертів у питанні виборчого законодавства. Зараз у прискореному режимі необхідно фактично повністю перезавантажити процес призначення Центрвиборчкому. Без цього ротація неможлива", - підкреслив гендиректор Комітету виборців України.

"Якщо фракції в найближчі тижні нададуть свої кандидатури, парламент може швидко отримати нове подання від Президента. Тоді є шанс, що ще на цій сесії відбудеться перезавантаження ЦВК", - резюмував Кошель.

Думки інших політиків і народних депутатів про перезавантаження ЦВК читайте ТУТ.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n437110
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору