EN|RU|UK
 Політика України
  38527  113
Матеріали за темою:

 Петренко про рішення Суду ООН: Усі чомусь шукають "зраду", але не звертають уваги, що тепер всі докази проти РФ будуть публічно розглядати на слуханні по суті справи

Міністр юстиції України Павло Петренко зазначає, що з огляду на перший в історії прецедент подання в Міжнародний суд ООН (Гаага) позову про порушення Конвенції про фінансування тероризму суд ухвалив стримане проміжне рішення, оскільки хоче перед ухваленням остаточного вердикту ознайомитися зі справою по суті.

"Це було проміжне рішення. Україна наполягала в клопотанні про забезпечення (позовом, - ред.) максимального переліку вимог. Суд, з урахуванням того, що справи про цю конвенцію фактично не розглядали, і це перша справа в історії, думаю, вирішив усе-таки послухати по суті саму справу й ухвалити рішення", - сказав П. Петренко в коментарі Інтерфакс-Україна в четвер, додавши, що розцінює проміжне рішення суду як "стримане", передає Цензор.НЕТ.

При цьому голова Мін'юсту України акцентував увагу на тому, що суд визначив наявність попередньої юрисдикції (prima facie) за позовом.


"Усі чомусь шукають "зраду", але не звертають уваги на те, що росіяни наполягали на тому, що суд не мав права розглядати справи щодо конвенції, а стосовно юрисдикції суд ухвалив рішення, і нас тепер слухатимуть по суті, а це означає, що всі докази, які буде подано щодо фінансування тероризму, тих дій, які Росія вчиняє на сході України, буде публічно розглянуто", - зазначив він.

Відповідаючи на питання про те, яких доказів не вистачило суду від української сторони, чи є вони і коли їх буде подавано, П. Петренко відповів: "Суд сказав, що того, що було подано, недостатньо для ухвалення (позитивного для України, - ред.) проміжного рішення... Звичайно, у нас є масив доказів. Тепер буде процедура така: кожен із цих доказів будуть публічно розглядати на процесі, під час розгляду по суті".

Тобто, як пояснив міністр, докази будуть подавати в Міжнародний суд ООН із супровідними поясненнями.


"У травні буде затверджено процесуальний графік: буде встановлено, до якого часу сторона-позивач буде подавати свої додаткові пояснення, потім буде дано час стороні відповідача (тобто для Росії час подати свої заперечення), а потім в України буде змога прокоментувати заперечення, надані РФ, а потім буде вже власне публічне слухання. На цьому етапі ми будемо подавати великий блок пояснень щодо обох конвенцій", - розповів П. Петренко.


Як повідомляли, 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН для притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконною агресії проти України. Позов поданий у рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Слухання в Міжнародному суді ООН в Гаазі (Нідерланди) за позовом України для притягнення Росії до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації упродовж її агресії проти України відбудуться 6-9 березня 2017 року. Україна представить аргументи 6 і 8 березня, Росія - 7 і 9 березня. Позов на 45 сторінках опубліковано на сайті суду.

Раніше Президент України Петро Порошенко заявив: "Україна представить у Міжнародному суді ООН у Гаазі докази злочинів РФ. Правда сильніше за зброю". Після першого дня слухань Порошенко зазначив: "Чекаємо від суду в Гаазі рішень, які зупинять поставки зброї і дозволять припинити утиски кримських татар".

За словами глави МЗС Павла Клімкіна, головна мета України в Гаазі - захистити життя і права українців. Україна провела близько 40 зустрічей із РФ до подачі позову в Міжнародний суд ООН

Україна в Гаазі нагадала про збитий бойовиками МН17: "Ми не знаємо, хто може бути наступною жертвою". А також у ході засідання українська сторона заявила: "Жертви серед мирного населення Донбасу - результат спонсорування тероризму Росією". Раніше Цензор.НЕТ публікував повний текст виступу представника Києва на Міжнародному суді ООН.

На думку першого віце-спікера Ради Ірини Геращенко, РФ дуже перезбудилась через позов проти неї: "Це все дуже напружує Москву".

Під час свого виступу в суді 8 березня представник РФ заявив: "Бойовики знайшли зброю в сховищах і шахтах Донбасу". А також: "Росія докладає значних зусиль, щоб підтримувати кримських татар і українську спільноту". У відповідь, Мінінформполітики оприлюднило топ-5 брехні російської сторони в міжнародному суді ООН у Гаазі. Голова МЗС України Павло Клімкін заявив, що над заявами РФ у суді ООН "недобрим сміхом сміється весь світ". А представниця України в суді Олена Зеркаль зазначила: "Мені дуже сподобалася реакція Росії. Вони були засмучені", а також підкреслила: "Що більше Росія буде так очевидно брехати в суді ООН, то це краще для позиції української сторони".

Крім того, родичі жертв катастрофи МН17 прийшли на слухання в Міжнародний суд ООН у Гаазі за позовом України проти Росії: "Цей процес - наша єдина надія".

У слові-відповіді 8 березня представник України наголосив: "Росія не заперечує, що постачає зброю для атаки проти цивільних на сході України".Источник: https://censor.net.ua/ua/n437084
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору