EN|RU|UK
 Економіка
  9365  37

 В України є альтернатива російському вугіллю, - Кропачов

Потрібно диверсифікувати постачання за рахунок закупівлі вугілля в США і ПАР.

Українські ТЕС зможуть відмовитися від антрацитового вугілля з Російської Федерації, коли буде підписано контракти з постачальниками вугілля в США і ПАР. Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив експерт з енергетичних питань Віталій Кропачов, передає РБК-Україна.

За його словами, в України є альтернатива російському антрациту - зараз енергогенерувальні компанії проводять тендери і переговори щодо диверсифікації постачання. Нові доставки дозволять накопичити необхідні обсяги антрацитового вугілля для осінньо-зимового періоду 2017/2018.

Експерт підтримав ініціативу Міненерговугілля України щодо відмови від енергетичного вугілля з Росії та закупівлі його в США.

"Ініціатива Міністерства енергетики щодо диверсифікації постачання вугілля абсолютно правильна і необхідна. Уже зараз нам треба розуміти, в які терміни ми підпишемо відповідні контракти з постачальниками. Я знаю, що пропозиція від США вже є, є конкретні цифри - як щодо обсягів, так і щодо ціни цього вугілля. Але на всі процедури потрібен час - два-три місяці, щоб укласти контракти і перейти на це постачання", - повідомив Кропачов.

На думку експерта, постачальники зі США зможуть запропонувати українцям найкращу ціну, яка буде на світовому ринку вугілля. "На сьогодні немає жодних логістичних перешкод із заходом кораблів і доставкою антрацитового вугілля зі США й Південної Африки на склади українських ТЕС. Через місяць після підписання контракту кораблі з американським вугіллям підуть в Україну", - переконаний Віталій Кропачов.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n437035
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору