EN|RU|UK
 Політика України
  6562  59

 ЦВК просить Раду роз'яснити, як проводити вибори на окупованому Донбасі

Центральна виборча комісія просить комітети Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування та з питань правової політики і правосуддя роз'яснити положення закону "Про місцеві вибори" про можливість призначення місцевих виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей, що перебувають під окупацією проросійських бойовиків.

Про це інформує прес-служба ЦВК, передає Цензор.НЕТ.

"19 квітня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії. Комісія звернулася до Комітетів Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування та з питань правової політики і правосуддя з метою надання ними роз'яснень положень Закону України "Про місцеві вибори" з урахуванням пункту 5 Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2015 р. № 645-VIII "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році" щодо можливості призначення Центральною виборчою комісією і з відповідними територіальними виборчими комісіями в межах своїх повноважень місцевих виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей. А також - здійснення заміщення депутатів місцевих рад на цих територіях у разі дострокового припинення їхніх повноважень до призначення Верховною Радою України та проведення на зазначених територіях відповідних місцевих виборів. А в разі можливості призначення таких виборів - щодо невідкладного законодавчого врегулювання проблемних питань, які можуть виникнути при організації підготовки і проведення таких місцевих виборів і здійснення заміщення депутатів місцевих рад", - сказано в повідомленні.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": ЦВК пропонує Раді скасувати необхідність подання декларації про доходи для реєстрації кандидатом у депутати і президенти

Рішення прийнято у зв'язку з тим, що в ЦВК надходять численні звернення про можливість призначення та проведення відповідними територіальними виборчими комісіями виборів депутатів місцевих рад та відповідних сільських, селищних, міських голів, а також заміщення депутатів місцевих рад на окремих територіях Донецької та Луганської областей, де 25 жовтня 2015 р чергові місцеві вибори не призначалися і не проводилися.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n437024
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору