EN|RU|UK
 Суспільство
  1755  6

 Семерак про екологію Чорного моря: "Не тільки нафтопродукти несуть забруднення, а й продукти фармацевтичної і парфумерної промисловості"

Висновки спільних Чорноморських досліджень у рамках проекту ЄС/ПРООН свідчать про те, що збитків акваторії Чорного моря завдають не тільки нафтопродукти, а й продукти фармацевтичної і парфумерної промисловості.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

"Були виявлені нові забруднювачі вод Чорного моря. Вперше в українській акваторії були застосовані сучасні методи хімічного аналізу, які показали, що не тільки нафтопродукти несуть забруднення, але і в тому числі продукти фармацевтичної і парфумерної промисловості", - сказав він.

За його словами, це новий виклик, на який необхідно відреагувати, оскільки надмірне накопичення таких речовин в тканинах морських організмів - це реальна проблема.

Крім того, чиновник констатував надмірне збагачення Чорного моря органікою. "Основним джерелом такого забруднення є води Дунаю, і для нас це чіткий сигнал, що ми повинні активізувати нашу присутність ув Дунайській стратегії та участь України в роботі в рамках такого інструменту", - додав міністр.

"Слід зазначити, що 73% морського дна, за результатами досліджень в акваторіях морського дна, відповідають критеріям хорошого економічного стану і 27% - в незадовільному стані. Ми тепер розуміємо, де локалізовані ці 27%, і це допоможе ухвалювати відповідні правильні управлінські рішення", - заявив Семерак.

Наукові висновки повинні базуватися на результатах спільних Чорноморських досліджень, які проводилися в Україні та Грузії в 2016 році в рамках проекту ЄС/ПРООН "Поліпшення екологічного моніторингу в Чорному морі (EMBLAS - II)".
Источник: https://censor.net.ua/ua/n436944
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору