EN|RU|UK
 Політика України
  1372  3

 Кабмін створив комісію з питання покладання на Росію повної відповідальність за дотримання прав людини в окупованих Криму і ОРДЛО

Кабінет міністрів України створив міжвідомчу комісію з питання покладання на Росію повної відповідальність за дотримання прав людини та виконання відповідних міжнародних договорів в окупованому Криму і частині території Донецької та Луганської областей.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зачитав цю постанову серед тих, котрі уряд ухвалив без обговорення.


Згідно з проектом рішення, Кабмін створив міжвідомчу комісію з питань відступу України від зобов'язань за Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Комісія є тимчасовим консультаційно-дорадчим органом уряду і діє на постійній основі до припинення збройної агресії Росії і виведення всіх незаконних збройних формувань, які підтримує РФ.

Комісія моніторить і подає Кабміну пропозиції про внесення змін до переліку населених пунктів, де органи державної влади не здійснюють свої повноваження, а також пропозиції щодо шляхів забезпечення дотримання прав людини на звільнених територіях.

Комісія здійснює аналіз ситуації в районі проведення антитерористичної операції, щоб визначити доцільність розширення або скасування відступу України від окремих зобов'язань Пакту чи Конвенції.


Крім того, цей орган аналізує законодавство на предмет відсутності у зв'язку зі збройною агресією Росії механізмів забезпечення реалізації прав і свобод громадян, гарантованих законами і міжнародними договорами України та подає уряду пропозиції про визначення відповідних механізмів.

Посадовий склад комісії затверджує Кабмін, головою комісії є віце-прем'єр-міністр, а його заступниками урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини і заступник міністра закордонних справ.

Для ухвалення оперативних рішень у рамках комісії створюють робочу групу.


Як повідомляли, в травні 2015 року Верховна Рада прийняла заяву, згідно з яким у зв'язку з анексією і тимчасовою окупацією Росією Криму та фактичною окупацією частини Донецької і Луганської областей, яка відбулася внаслідок збройної агресії проти України, повну відповідальність за дотримання прав людини та виконання відповідних міжнародних договорів на цій території несе Росія.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n436896
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору