EN|RU|UK
 Політика України
  2296  18

 Запитуваний АП у ДФС доступ до реєстру відшкодування ПДВ не передбачає внесення змін, - Шимків

Заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків заявляє, що запитуваний Адміністрацією у Державної фіскальної служби доступ до реєстру заяв про відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) не передбачає внесення в нього змін.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у заяві заступника голови Адміністрації Президента (АП), секретаря Нацради реформ Дмитра Шимківа, опублікованій на сторінці АП у соцмережі Facebook.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Нова система відшкодування ПДВ буде виявляти нелегальний бізнес, - держсекретар мінфіну Капінус

"Під час засідання Національної Ради Реформ, яке відбулось 31 березня, порушували питання відшкодування ПДВ, а також запуску електронного реєстру відшкодування податку на додану вартість. У процесі підготовки до засідання з'ясувалось, що далеко не завжди існує можливість отримати перевірену та оперативну інформацію стосовно адміністрування податку, а також масштабів зловживань, які мають місце", - йдеться у заяві.

Шимків зазначає, що вже попередній аналіз публічного реєстру заяв на відшкодування ПДВ дозволив побачити приклади зловживань, які потребують додаткового аналізу і вивчення. Для більш глибокої аналітики були узгоджені аналітичні роботи шляхом надання доступу до даних у режимі читання даних. "Перед нами стоїть завдання запропонувати аналітичні інструменти, які дозволять у процесі роботи з великими обсягами даних ДФС виявляти моделі зловживань і маніпуляцій. Запропонована модель роботи унеможливлює внесення будь-яких змін у бази даних ДФС з боку Адміністрації Президента", - наголошують у повідомленні.

Також читайте: "Запам'ятайте сьогоднішній день - ми запускаємо систему прозорого громадського контролю за відшкодуванням ПДВ", - Порошенко

"Проведення згаданих аналітичних робіт відбувається на окремому аналітичному сервері, на який копіюються дані з основного сервера ДФС, зворотне копіювання неможливе. По-друге, доступ до бази даних відбувається винятково в режимі читання даних", - пояснив заступник голови АП.

Результати аналізу повинні бути представлені під час наступних засідань РНБО і Нацради реформ.

Д. Шимків підкреслює, що ПДВ є найбільшим бюджетоутворюючим податком, що становить понад 38% усіх податкових надходжень за 2016 рік. "Реєстр відшкодування цього податку майже 20 років залишався таємницею за сімома замками. Бізнес, громадські активісти та громадяни роками очікували прозорого процесу адміністрування ПДВ", - зазначає він.

Читайте також: Закритий ПДВ - це останнє від залишків "азаровщини", - Порошенко про автоматичний реєстр відшкодування податку

За словами заступника голови АП, реформа ДФС є однією з найбільш пріоритетних, а також і найбільш складних "через велику кількість спекуляцій, непрозорих рішень і багаторічну корупцію, яку пов'язують із цим органом". "Ми впевнені, що процес реформування ДФС призведе до створення ефективної і прозорої системи адміністрування податків, де не буде нарікань з боку бізнесу і втрат бюджетних коштів", - резюмував Д. Шимків.Источник: https://censor.net.ua/ua/n436806
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору