EN|RU|UK
 Політика України
  7201  104
Матеріали за темою:

 За неефективність НАЗК відповідальні Порошенко, Гройсман і Петренко, - нардеп Чумак

Вищі посадові особи України зацікавлені в бездіяльності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ZIK, таку думку висловив народний депутат (позафракційний), заступник голови Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції Віктор Чумак.

Він нагадав, що вже понад рік не вибирають п'ятого члена НАЗК. "Це веде агентство до так званого управлінського пату, коли прийняття рішення впирається в два на два. А відповідно до закону, рішення може прийматися лише більшістю від повного складу НАЗК, тобто трьома членами", - зазначив політик.

За словами нардепа, сьогодні проходить серйозна кампанія з дискредитації НАЗК.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Керівництво НАЗК потрібно замінити, - голова Мін'юсту Петренко

"Я думаю, що спочатку треба поміняти комісію (комісія з обрання членів агентства. - ред.) і форму роботи комісії, щоб вона була прозора, а потім уже змінювати і склад НАЗК за новими процедурами та стандартами", - сказав парламентар.

"НАЗК не може запрацювати на повну силу з двох причин. Перша - це професійна неспроможність усіх членів НАЗК приймати відповідні серйозні рішення, тому що можна вважати, що на певних членів НАЗК є маніпулятивні дії і з боку Адміністрації Президента, і з боку Кабінету Міністрів. А друга причина - це відсутність загальної політичної волі для протидії корупції на державному рівні", - заявив Чумак.

Також читайте: НАЗК проводить повну перевірку близько 100 декларацій чиновників, - Радецький

На його думку, на політичному рівні відповідальність за ситуацію з НАЗК несуть Президент Петро Порошенко, прем'єр-міністр Володимир Гройсман, міністр юстиції Павло Петренко і більшість у Верховній Раді, яка не зацікавлена в тому, щоб агентство працювало ефективно.

"А на технічному рівні винен повний склад НАЗК, який сьогодні є: Корчак, Радецький, Рябошабка, Скопич. Більш того, технічно, я вважаю, дуже серйозний саботаж іде з боку ДП "Українські спеціальні системи", яке адмініструє реєстр і з вини якого реєстр фактично не працює", - додав він.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n436801
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору