EN|RU|UK
 Політика України
  29118  84

 ГПУ просить Канаду допомогти встановити автора книги Януковича "Україна - країна можливостей"

Генеральна прокуратура просить Канаду допомогти встановити авторів книги Віктора Януковича "Україна - країна можливостей".

Про це йдеться в ухвалі суду від 6 квітня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

Під час досудового розслідування Генпрокуратура встановила, що 18 липня 2011 року в Донецьку між друкарнею "Новий світ" в особі генерального директора і тодіншім президентом Януковичем було укладено договір, згідно з яким голова держави зобов'язався створити літературний твір "Україна - країна можливостей" (Opportunity Ukraine) і передати видавництву майнові права на цей твір.


Своєю чергою видавництво взяло на себе зобов'язання виплатити Януковичу авторську винагороду в сумі 32 млн гривень і видати книгу тиражем 1 млн примірників.

Втім, друкарня обумовлений тираж примірників книги не видала і, відповідно, не реалізувала.

Упродовж 2011-2012 років на банківські рахунки Януковича друкарня перерахувала 26 560 192 гривень як авторську винагороду.

"У кримінальному провадженні, серед іншого, встановлюють осіб, які є справжніми авторами текстів цієї книги, обставини і період їх написання", - йдеться в судовому рішенні.

Так, встановлено, що велику частину текстів книги створено (написано) в період березня-травня 2011 року іншою людиною. У міру написання тексти розділів книги частинами відсилали на певну електронну поштову скриньку. Крім цього, не встановленою особою за вказаною адресою було надіслано пояснення щодо плагіату в книзі.

Генпрокуратура вважає, що фактичні дані в своїй сукупності вказують на те, що абонент поштової скриньки знає, хто саме є справжнім автором книги Януковича.


Встановлено, що послуги з реєстрації та доступу до електронної пошти в зазначений період надавала канадська компанія SHAW Communications Inc., (веб-сайт: www.shaw.ca, юридична адреса: Suite 900, 630-3rd Avenue SW Calgary, АВ Т2Р 4L4, Canada).

Таким чином, суд дозволив Генпрокуратурі звернутися до Канади із запитом про надання міжнародної правової допомоги і надання тимчасового доступу до інформації щодо електронної поштової скриньки, яка перебуває у власності компанії SHAW Communications Inc.

Зокрема, слідчі просять надати інформацію про ІР-адресу, з якої зареєстрували цю е-скриньку.

Нагадаємо, в серпні 2011 року австрійське видавництво Mandelbaum Verlag надрукувало книгу Януковича "Україна - країна можливостей" англійською мовою.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n436724
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору