EN|RU|UK
 Події
  32153  118

 Війна на Донбасі може призвести до хімічної катастрофи. У Чорне море може потрапити стронцій, - Bellingcat

Донбас - хімічна бомба уповільненої дії.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ОстроВ, до такого висновку прийшла експертно-журналістська група Bellingcat, що опублікувала на своєму сайті чергове розслідування про екологічну ситуацію в зоні ведення бойових дій на Донбасі.

У розслідуванні акцентується, що "одне фатальне влучання міни або снаряда може покласти початок низці інцидентів, які в довгостроковій перспективі негативно позначаться на здоров'ї і благополуччя населення, яке проживає в районах Донбасу, які потрапили під перехресний вогонь".

Читайте також: Після такої аварії територія Балаклії потребує екологічної рекультивації, - Семерак

"У Донбасі розташовано близько 900 великих промислових підприємств, в тому числі 140 кам'яновугільних копалень, 40 металургійних заводів, 7 теплових електростанцій, а також 177 хімічно небезпечних виробництв, на 113 з яких використовуються радіоактивні матеріали. З екологічної точки зору найбільш згубною є вугільна промисловість - 248 шахт, багато з яких виснажилися і більше не розробляються. Крім того, по території регіону прокладені трубопроводи загальною довжиною 1230 км, по яких здійснюється постачання нафти, газу та аміаку. За оцінками, до 2002 року в Донбасі зібралося 10 млрд. тонн промислових відходів, що відповідає 320 000 тон на кв. км", - констатується в розслідуванні.

Війна на Донбасі може призвести до хімічної катастрофи. У Чорне море може потрапити стронцій, - Bellingcat 01

Серед найбільш небезпечних виробництв в умовах бойових дій називається Авдіївський коксохімічний завод, Дзержинський фенольний завод у Новгородському, фільтрувальні станції в районі Донецька - Верхньокальміуська, Донецька і Горлівська, Вуглегірська ТЕС, Микитівський ртутний комбінат, Луганська ТЕЦ, а також Михайлівська перетворювальна підстанція, на якій є близько трьох тонн ртуті.


Війна на Донбасі може призвести до хімічної катастрофи. У Чорне море може потрапити стронцій, - Bellingcat 02Війна на Донбасі може призвести до хімічної катастрофи. У Чорне море може потрапити стронцій, - Bellingcat 03Війна на Донбасі може призвести до хімічної катастрофи. У Чорне море може потрапити стронцій, - Bellingcat 04

У розслідуванні також зазначається, що Бахмутський аграрний союз - велика тваринницька ферма в селищі Новолуганське, на якій містяться більш 94 000 свиней і близько 310 000 птахів, скидає стічні води в резервуар. "Резервуар перебуває під загрозою руйнування (а це може спровокувати екологічну катастрофу), крім того, йому терміново потрібно ремонт", - йдеться в розслідуванні.

У розслідуванні також вказується, що "35 шахт, в тому числі один ядерний об'єкт у Єнакієвому, зазнали затоплення".

"При цьому в разі заповнення інших шахт водою виникає загроза потрапляння забрудненої або радіоактивної води в річку Сіверський Донець та Азовське море, а також потрапляння ізотопів стронцію в Чорне море", - йдеться в розслідуванні.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Росія фактично перетворює Крим на величезну військову базу, - Парубій

Автори розслідування підкреслюють, що "обидві сторони конфлікту повинні розуміти, що військові дії в районі екологічно небезпечних об'єктів можуть привести до хімічної катастрофи, ліквідувати наслідки якої, з огляду на воєнний час, буде неможливо".

"Таким чином, екологічні проблеми ляжуть на плечі населення зазначених районів", - роблять висновок автори дослідження.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n436619
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору