EN|RU|UK
 Політика України
  3778  24

 У бюджеті на цей рік не передбачено коштів на перерахунок пенсій: гроші планують отримати за рахунок перевиконання, - Пенсійний фонд

Гроші на перерахунок пенсій Кабмін планує отримати за рахунок перевиконання бюджету Пенсійного фонду.

Про це повідомили в Пенсійному фонді, відповідаючи на запит "Сегодня", передає Цензор.НЕТ.

Цього року уряд анонсує підвищення пенсій на 10,1% (в травні і грудні), і масштабне "осучаснення".

Пенсія українців залежить від трьох показників: середньої зарплати по країні на момент, коли виходив на пенсію, стажу і співвідношення власної зарплати до середньої. З огляду на, що середня зарплата зростає з кожним роком, пенсії українців необхідно "осучаснювати". Останній раз таке "осучаснення" відбувалося в 2012-му році. За цей час середня зарплата в Україні зросла в два рази, в результаті мільйони українців на "заслуженому відпочинку" мають розрахунковий розмір пенсії нижче прожиткового мінімуму.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Людину потрібно поставити перед вибором: хочеш йти на пенсію в 60 років - зароби її", - Рева

Всього Міністерство соцполітики планує підвищити пенсії 5,6 мільйонам українців (всього в Україні 11,9 мільйона пенсіонерів). Частина пенсіонерів після "осучаснення" отримуватимуть в два рази більше. Так, більше ніж на 1000 грн розбагатіють 1,1 мільйона пенсіонерів. Надбавку від 900 до 1000 грн можуть отримати 487 тисяч пенсіонерів, від 700 до 800 грн - 460 тисяч. Решті (а це понад 3,5 мільйона українців) пенсію піднімуть від 50 до 700 грн.

"Якщо ми говоримо про те, що на рік у нас призначається близько 450-500 нових пенсій, то звичайно, всі ті, які були призначені до початку 2016 року, вже відстають від новопризначених пенсій. Якщо у нас 12 мільйонів пенсіонерів, ви можете порахувати, скільки нам потрібно осучаснювати. Зрозуміло, що у кожного пенсіонера індивідуально. Зрозуміло, що якщо осучаснення буде робитися, то буде робитися по кожному пенсіонеру, в залежності від заробітної плати та стажу. Зрозуміло, що у разі осучаснення не всі отримають підвищення, тому що іноді за рахунок різних доплат пенсія виходить більше, ніж буде у разі осучаснення. Таке теж є", - розповів заступник голови Пенсійного фонду Микола Шабмір.

Також читайте: Пенсійна, земельна, медична та антикорупційна реформи є пріоритетними для України, - Світовий банк

На даний момент "застарілі" пенсії отримують 8,5 з 11,9 мільйона пенсіонерів. За підрахунками Кабміну, "осучаснення" пенсій обійдеться державі в 47,7 млрд грн.

На запит видання в Пенсійному фонді відповіли: в бюджеті на цей рік "осучаснення" пенсій не передбачено. "Бюджет формуються на основі чинних законодавчих норм. Законодавчих рішення про осучаснення рівня призначених пенсій на цей момент немає", - пояснили у відомстві.

Гроші на перерахунок пенсій планують отримати за рахунок перевиконання бюджету Пенсійного фонду. Швидше за все, його проведуть у другій половині цього року. Пенсійний фонд поповнює за рахунок внесків працюючих українців (22% ЄСВ з кожної зарплати). За перші два місяці минулого року ПФ отримав 17,7 млрд грн, а за перші два місяці 2017 го - 20,6 млрд грн. Всього цього року в бюджеті передбачені надходження від ОСВ в розмірі 163,6 млрд грн, а минулого року - 107,1 млрд.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n436600
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору