EN|RU|UK
 За кордоном
  5811  15
Матеріали за темою:

 ЄС обговорює застосування "норвезької моделі" для Британії після Brexit, - Politico

Одним зі можливих варіантів економічних відносин ЄС і Великої Британії після Brexit може стати норвезька модель.

Про це пише американське інтернет-видання Politico, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на DW.


Приклад торгових відносин ЄС і країн Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) є резервним варіантом, який розглядають зараз у Брюсселі.

Згідно з цією інформацією, Брюссель може запропонувати Лондону тимчасово вступити в ЄАВТ, членами якої є Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн. Членство в ЄАВТ дозволить британцям приєднатися до Європейської економічної зони (ЄЕЗ), що гарантує їм вільний доступ до єдиного європейського ринку.

Варіант, який отримав назву норвезької моделі, збереже наявні зара торгові зв'язки Великої Британії і країн Євросоюзу, а також дозволить Лондону уникнути негативних економічних наслідків Brexit, - зазначив у розмові з Politico представник дипломатичних кіл ЄС. За його словами, таке рішення є тимчасовим і зменшить ризик для бізнесу по обидва боки Ла-Маншу.

Водночас подібний план є небажаним для прихильників "жорсткого" сценарію Brexit, оскільки передбачає, що Лондону доведеться прийняти чотири основні принципи Євросоюзу - свобода пересування товарів, послуг, робочої сили і капіталів, зазначає видання.


Тим часом для багатьох британців, які проголосували на референдумі за вихід з ЄС, одним з основних мотивів було обмеження припливу трудових мігрантів з інших європейських країн і повернення контролю над імміграційною політикою, зауважує Politico. Крім того, в разі прийняття норвезької моделі Великій Британії довелося б як і раніше платити Брюсселю за доступ до європейського ринку.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n436584
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору