EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  24867  131

 26% дисертації дружини Кириленка є плагіатом, а текст не відповідає рівню докторських робіт, - експертиза

Експерти Українського мовно-інформаційного фонду Національної академії наук (НАН) провели логіко-лінгвістичну експертизу докторської дисертації Катерини Кириленко (дружини віце-прем'єр-міністра В'ячеслава Кириленка).

Як повідомляє Цензор.НЕТ, експертизу провели за запитом організації "Українська федерація вчених" (лист за підписом членкора НАН Валерія Мазура). Висновок публікує видання "Дзеркало тижня".

Експерти встановили, що 26% тексту є скопійованим матеріалом інших авторів без посилання на джерела (плагіатом), а рівень мовного і стилістичного оформлення роботи не відповідає рівню робіт на здобуття наукового ступеня доктора наук.


Як зазначається в документі, унаслідок мовностилістичного аналізу встановлено, що текст дисертації Кириленко відрізняється неоднорідністю викладу, зайвою образністю, надлишком російських лексичних кальок, а також некоректних та слабких у змістовному відношенні тверджень. Він містить 696 різноманітних за типом помилок; в іменах та прізвищах авторів цитованих джерел допущено 34 орфографічні помилки та 16 фактичних.

Унаслідок аналізу на запозичення встановлено 142 фрагменти, що скопійовані із робіт інших авторів. Загальний обсяг запозичень (з урахуванням синонімічних замін, вставних слів та інших авторських модифікацій) - 24 323 слова (3 087 рядків або близько 100 стандартних сторінок), що становить 26% тексту обсягом 388 сторінок.

Встановлено також, що 194 джерела зі списку не мають посилань у тексті дисертації (10 із них - публікації самої Кириленко). Посилання із зазначенням на сторінки мають лише 29 джерел, з яких чотири - публікації Кириленко. Все інше скопійовано з фрагментів робіт інших авторів.

Читайте також: Ученого-релігієзнавця Ігора Козловського внесуть у список тих людей, яких потрібно повернути додому, - Грицак

Нагадаємо, раніше доктор філософських наук Тетяна Пархоменко звинуватила Катерину Кириленко в плагіаті дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю "теорія і методика професійної освіти". Атестаційна колегія Міністерства освіти і науки на своєму черговому засіданні 1 липня 2016 року розглянула висновок спеціалізованої вченої ради щодо роботи і вирішила не позбавляти її наукового ступеня доктора педагогічних наук.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n435512
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору