Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, в Міністерстві охорони здоров'я України, фахівці обговорили ситуацію щодо інфекційної захворюваності серед військовослужбовців і цивільного населення в зоні АТО, співпраці відомств для запобігання інфекційним спалахам, а також можливість оперативно реагувати і здійснювати профілактичні та протиепідемічні заходи.
Фахівці підкреслили, що необхідно поглибити взаємодію між цивільними та військовими відомствами на територіях зони АТО і прилеглих областей.
За оперативними даними закладів охорони здоров'я, на Донеччині та Луганщині значно зросли показники захворюваності на туберкульоз легень і гострі кишкові розлади.
Зокрема, в лютому 2017 року у Донецькій області було зафіксовано зростання захворюваності на гострі кишкові інфекції, що майже на 80% перевищили показники попереднього року. Найвищі показники в містах Донецької області: Маріуполі, Краматорську, Селидовому, Бахмуті, Авдіївці, Дружківці, Торецьку і Луганської - Рубіжному, Сєверодонецьку, Старобільському і Кремінському районах.
Фахівці підкреслили, що на підконтрольних територіях у Донецькій і Луганській областях епідемічна ситуація залишається керованою.
Показники інфекційної захворюваності в Донецькій і Луганській областях в межах показників загальнодержавного рівня: жодного випадку особливо небезпечних інфекцій - холери, черевного тифу - не зафіксовано.
У той же час фахівці прогнозують, що ускладнення можуть виникнути через руйнування житла і об'єктів інфраструктури, дефіциту питної води і продуктів харчування належної якості, а також відсутність умов для дотримання правил особистої гігієни.
Фахівці акцентують, що на територіях Луганської та Донецької областей розташовані природні осередки лептоспірозу і туляремії, джерелом і переносниками яких є гризуни.
При польовому розміщення військ це може призвести до виникнення і розповсюдження цих захворювань серед військовослужбовців. Тому є потреба в комплексі дератизаційних заходів.
Серед питань, які розглянули учасники наради, спільні дії і контроль за осередками природних вогнищ особливо небезпечних інфекцій, охоплення щепленнями військовослужбовців і цивільного населення, забезпеченість вакцинами.