EN|RU|UK
 Здоров'я
  8312  101

 МОЗ планує хворих на туберкульоз лікувати амбулаторно

Щорічно в Україні реєструють близько 30 тис. випадків захворювання на туберкульоз, щодня 12 осіб помирають від цього захворювання. Минулого року найвищий показник захворюваності зафіксовано в Одеській, Херсонській, Київській та Чернігівській областях.

При цьому Україна входить до п'ятірки країн світу з найвищим тягарем мультирезистентного (стійкого до ліків) туберкульозу. У 2016 році в країні було зареєстровано 8709 випадків, повідомляє Цензор.НЕТ.

За словами заступника міністра охорони здоров'я Оксани Сивак, серед нових випадків туберкульозу реєструють стійкість у кожного п'ятого хворого, серед повторних випадків лікування у кожного другого. Загалом, за даними ВООЗ, в Україні мультирезистентною формою страждає кожен четвертий українець, хворий на туберкульоз.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Порівняно з минулим роком фінансування лікування туберкульозу збільшено вдвічі, - МОЗ

Міжнародні та національні експерти називають кілька причин такої ситуації. Серед них такі: неконтрольоване вживання антибіотиків, переривання лікування, недотримання протоколів лікування та практика госпіталізації до протитуберкульозних стаціонарів, що не відповідають вимогам інфекційного контролю, йдеться в повідомленні МОЗ.

Фактично, ситуація з поширенням туберкульозу з лікарською стійкістю пов'язана з тим, що хворі отримують тривале стаціонарне лікування. Госпіталізація потрібна лише в критичних ситуаціях. Більшість може лікуватися амбулаторно.

У зв'язку з цим було прийнято рішення про зміну моделі лікування хворих. Раніше всіх хворих на туберкульоз обов'язково госпіталізували щонайменше на 2 місяці. Але рівень захворюваності був значно вищим. Сьогодні ж в Україні, як і в світі, серйозною проблемою стало поширення мультирезистентного туберкульозу.

Також читайте: Глобальний фонд продовжить фінансування програм з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в Україні в 2018-2020 роках, - Розенко

Тому, як заявила Оксана Сивак, "акцент робимо на впровадженні амбулаторної моделі лікування хворих".

Вона пояснила, що пацієнти без бактеріовиділення, а також пацієнти з бактеріовиділенням за умови дотримання вимог інфекційного контролю будинку, можуть лікуватися амбулаторно.

"На практиці це відбувається так: хворий іде до свого сімейного лікаря, отримує протитуберкульозні препарати, дотримується рекомендацій і повертається в родину. Він не повинен бути закритий у диспансері. Удома він відчуває підтримку, добре харчується і залишається в родині", - пояснила Оксана Сивак.

Читайте також: "Епідеміологи ДНР" доповідають про критичний рівень захворюваності на туберкульоз, грип та ГРВІ, - УНІАН. ФОТО

За її словами, запропонована модель довела свою ефективність в європейських країнах і відповідає рекомендаціям ВООЗ.

"В Україні середня тривалість госпіталізації хворих - 1,5 міс (43 дні) для чутливого туберкульозу і 5 міс (146 днів) для туберкульозу зі стійкістю до препаратів. У той же час, наприклад, у Сполучених Штатах Америки середнє перебування хворого на чутливий туберкульоз у стаціонарі становить 15 днів", - повідомила Яна Тарлеєва, начальник відділу нагляду і лікування туберкульозу Центру громадського здоров'я МОЗ України.

При цьому є певна категорія пацієнтів для яких перебування в стаціонарі може сприяти ефективному завершенню лікування. Це люди, які потребують соціальної підтримки.

Також читайте: Вакцина проти туберкульозу почала надходити в регіони, - в.о. голови МОЗ Супрун. ФОТО

Довідка Цензор.НЕТ: Туберкульоз на глобальному рівні входить у першу десятку причин смерті. Протягом минулого року у світі захворіли близько 10 млн, майже 2 мільйони померли. В Європейському регіоні рівень захворюваності знижується щорічно приблизно на 4,3%. Однак мультирезистентний туберкульоз залишається серйозним викликом - лише 51% заражених ним пацієнтів виліковуються.Источник: https://censor.net.ua/ua/n433715
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору