EN|RU|UK
 Політика України
  43919  201

 Росія збільшує військову силу на кордоні з Донбасом і Харківщиною, - журналіст

Росія створила нову 8-му армію на кордоні з Донбасом і збільшує сили 20-ї армії на кордоні з Харківщиною.

Про це пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов у своєму блозі.

"17 березня в російській газеті "Известия" опублікували інформацію про створення нової 8-ї загальновійськової армії для дій на "українському напрямку". 8-му армію розгорнуть безпосередньо на кордоні з окупованим Донбасом, її штаб базуватиметься в Ростові-на-Дону. Розпочато комплектування штабу армії і бригади управління. До складу армії входить новостворена 150-та мотострілецька дивізія, розгорнута безпосередньо на кордоні з Донбасом, в районі Міллерового. У складі дивізії - танковий, три мотострілецьких, артилерійський, зенітно-ракетний полки, розвідувальний батальйон, батальйони зв'язку й матеріального забезпечення. Командир - генерал-майор Петро Болгарєв. 7 грудня 2016-го підрозділи 150-ї дивізії розпочали бойову підготовку на полігоні "Кадамовський" Ростовської області РФ. Озвучено терміни досягнення боєготовності дивізії - травень 2017 року", - інформує журналіст.

Він нагадує, що у 2015 році у Воронежі російське командування розгорнуло штаб 20-ї загальновійськової армії, перекинутий на український напрямок із Нижнього Новгорода. "В її складі 23-я мотострілецька (Валуйки, Бєлгородська область), 28-ма мотострілецька (Калинець, Брянська область), 1-ша танкова (Богучар, Воронезька область) бригади", - повідомляє Бутусов.


За його словами, у 2016-му одночасно зі створенням 150-ї мотострілецької в складі 20-ї армії розпочали створення 3-ї мотострілецької дивізії в Богучарі. "Дивізію формують на базі 9-ї мотострілецької бригади, яка раніше також базувалася в Нижньому Новгороді і була з'єднанням постійної готовності, у зв'язку з чим її перекинули на кордон з Україною у 2014 році; дивізія брала участь у вторгненні в Україну. 3-я мотострілецька дивізія досягне боєготовності, згідно зі заявленими планами, також у травні 2017 року", - пише він.

"8-ма армія є об'єднанням, розгорнутим проти України на південному напрямку в складі Південного військового округу ЗС РФ. Це постійна загроза українському Донбасу. Раніше керування війною в Україні здійснювали безпосередньо через структури штабу Південного військового округу", - наголосив журналіст.


"20-ту армію розгорнули проти України в складі Західного військового округу. Вона створює безпосередню загрозу Харківській області", - зазначив він.

"Судячи з усього, тепер оперативне управління "1-м" і "2-м армійськими корпусами" окупаційних військ на Донбасі передадуть саме штабу 8-ї армії, а 150-та дивізія стане оперативним резервом і базою цих армійських корпусів на випадок вторгнення в Україну. Таким чином, РФ створила постійні армійські штаби для відпрацювання сценарію і управління військами", - вважає Бутусов.

Він нагадав, що з 14 по 20 вересня біля кордонів України Росія планує провести військові навчання "Захід-2017", в рамках яких у Західний військовий округ перекинуть з'єднання з різних частин РФ. Це будуть найбільші військові маневри ВС РФ у 2017 році.

"Безсумнівно, що ці загрозливі дії викличуть зростання напруженості біля кордонів з Україною і підвищення боєготовності української системи безпеки й оборони - передовсім, на харківському і чернігівському напрямках", - переконаний журналіст.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n432781
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору