EN|RU|UK
 Події, Суспільство, Здоров'я
  6904  32

 Невакцинована дворічна дитина померла від туберкульозу у Вінниці, - МОЗ

10 березня у Вінниці від туберкульозного менінгоенцефаліту помер невакцинований дворічний хлопчик.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на повідомлення Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я.

За інформацією з Вінницької ОДА, батьки дитини, які теж хворі на туберкульоз, офіційно відмовилися щепити хлопчика вакциною БЦЖ, незважаючи на роз'яснювальну роботу медиків із батьками.

Згідно з даними ВООЗ, вакцина БЦЖ захищає від двох форм туберкульозу в дітей - туберкульозного менінгіту і дисемінованого туберкульозу. Саме ці форми туберкульозу можуть призвести до летальних наслідків. Щорічно в Україні від цих форм хвороби помирає близько 10 дітей.


"В умовах несприятливої епідемічної ситуації новонароджена дитина може зіткнутися з цією страшною інфекцією де завгодно і навіть вдома, де родичі можуть і не знати про свою хворобу. Тому всі маленькі діти обов'язково повинні мати захист від туберкульозу, який на сьогодні може дати тільки вакцинація БЦЖ. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинацію від туберкульозу проводять у пологовому будинку в перші дні життя новонародженого", - пояснила провідний фахівець із питань туберкульозу Центру громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я України Яна Терлеєва.


Станом на кінець грудня 2016 року, охоплення щепленнями від туберкульозу (БЦЖ) дітей у віці до 1 року становить 72,3%.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n431743
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору