EN|RU|UK
 За кордоном
  20650  69

 "Якщо хтось обіцяє вас убити - повірте їм", - російський журналіст Бабченко виїхав із РФ

Відомий російський журналіст Аркадій Бабченко був змушений виїхати з РФ у Чехію в зв'язку з інформацією про загрозу його життю.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це Бабченко написав на своїй сторінці в Facebook.

"Іноді, буває, ця інформація навіть доходить до тих, кому вона потрібна. Інформація про підготовку цькування дійшла до мене з кількох сторін. Мені було сказано, що будуть відпрацьовувати мене і Божену Ринську. За пост у Фейсбуці. З неправильним оплакуванням. Відпрацьовувати зі всіх знарядь. Через два дні. Із залученням "Лайфа", "Першого каналу" та ін. Але "заходів фізичного впливу" поки, начебто, не планується. Я посміхнувся. На чорта лисого я кому потрібен ... Вийшло все рівно так, як і попереджали. Як по писаному. Це було не перше цькування, яке влаштовували мені, все це триває вже роками, за які чого тільки не було: і стеження, і амбали в під'їзді, і кримінальні справи, і фільмів про "сімнадцять друзів хунти", і ті ж цькування. Але цього разу атака була найпотужнішою. Найконцентрованішою. Людині сторонній важко повірити, що проти якогось блогера можуть бути залучені такі ресурси. Депутат Мілонов, сенатор Клінцевич, липові підроблені штрафи, недоумки з НОДу, ольгинські боти, "Московський комсомолець", "Комсомольська правда", "розстріляти, як скажених собак", законопроекти про кримінальне переслідування за недостатню скорботу, петиції про позбавлення громадянства та інше, та інше, та інше. Протистояти такому потоку лайна неможливо. Наступний раз був на початку лютого. Тут вже була конкретика. Названо дати. Будь обережний. Готуються провокації. Під провокаціями маються на увазі "вже будь-які провокації". Цього разу я вже не посміхався. Зібрав валізу. Визначився з від'їздом. Але ... Не поїхав. Прочитав про те, що отруєний Володимир Кара-Мурза - вдруге. Все точнісінько так само. І якийсь неймовірний, дикий, тваринний протест виповз звідкілясь із району шлунка і заповнив собою весь мозок. Видавав все раціональне. Висловився цей протест в одному слові: "Хер". Хер! Не поїду. Не зараз. Не цього разу. Плювати. Робіть, що хочете. Це мій будинок. Це мої двері. Хочете увійти? Ок. Спробуйте. До речі, такий розслабон настав після того, як рішення прийнято. Страху немає. Напруженості немає. Ти готовий до всього. Плювати. Якась придуркувата веселість ідіотською посмішкою блукає по обличчю. Приходьте. Я тут. Але запобіжних заходів, необхідні в такій ситуації, звичайно ж, ужив. Ну, знаєте - вивезти сім'ю, проковтнути флешки, закопати телефон - ось це все, що робить людина в очікуванні гостей. Рівно у призначені дати за п'ятьма адресами пройшли облави. Марк Гальперін, якому випилювали двері болгаркою, стрибав з балкона. Спійманий, відвезений у ФСБ. Журналістка Ольга Сапронова, беручи у нього інтерв'ю, затримана, доставлена на Луб'янку. У їхніх квартирах відбулися обшуки. У квартирі колишньої дружини Марка були обшуки. Гальперіна ввечері, все ж, відпустили - хоча в це ніхто вже не вірив - але наступного ж дня знову взяли в "Сбербанку" і все-таки посадили на десять діб. До мене в той день не прийшли. Хтось викреслив мене з цього списку облав", - пише журналіст.

Читайте також: Слідком РФ відкрив справу проти підлітка за приниження влади у соцмережі

"Я думаю, мене якоюсь мірою рятує те, що я встиг досягти достатнього рівня публічності. Коли проблеми від посадки будуть переважувати вигоди. Це в регіонах людей можна садити за лайк, за пост, за фотографію, за що завгодно. Їх ніхто не знає, але галасу не буде, допомоги не дочекаєшся. у столицях і з публічними людьми це, безумовно, складніше. Хоча, час від часу, пароксизми активності трапляються і тут. І то Антон Носик отримує кримінальну справу, то чоловіка Любові Соболь штрикають шприцом у стегно, то Юлію Латиніну обливають лайном, то адвоката Івана Павлова і його "Команду 29" громлять, то ще щось. Випадки перераховувати можна десятками. Я всіх вже і не пригадаю. Але інформація підтвердилася з точністю до дрібниць. Тому, коли мені втретє стало відомо, що тепер, ось у цей самий момент, приймається рішення, що робити вже зі мною - заводити справу і остаточно брати або махнути рукою на малахольного журналіста і нехай пише свої постики у Фейсбуці - я, як культурна людина, не став піддавати людей мукам вибору і вирішив превентивно покинути межі богоспасенної Вітчизни. "Якщо хтось обіцяє вас убити - повірте їм". Я тепер вірю. Тож ви там вирішуйте, друзі мої, а я тут поки пиво поп'ю. Немає людини - немає проблеми. Заведете справу - ок, я вже тут. Не заведете - теж ок. Відпочину, повернуся і продовжимо ці ігрища", - зазначає Бабченко.

За його словами, Прагу він обрав випадково.

"Власне, навіть і не обрана. Просто добрі люди запропонували пустити мене пожити на килимку якийсь час, це виявилося дуже вчасно, і я з радістю прийняв запрошення. Це не еміграція. Від'їзд тимчасовий. Принаймні я на це сподіваюся. Я думаю, що через якийсь час пристрасті щодо мене все ж ущухнуть, і я повернуся додому. Я не хочу їхати. Ні, я співчуваю дітям Німеччини. І півкарбованця мені не шкода. Не хочу. І все. Втім, Рустем Адагамов за пивом каже, що він їхав так само - з одним чемоданом, на кілька тижнів. Пішов уже п'ятий рік. У принципі, в Росії це тепер загальноприйнята практика. Влада поки взяла курс не на посадки і репресії - це все зайві проблеми, ще по "Бі-Бі-Сі" розкажуть, - а на видавлювання дисидентства з країни. Кілька разів натякнуть, потім скажуть відкрито, потім натиснуть, ну а якщо ти з десятого разу не зрозумієш, то в підсумку, звичайно, посадять. За великим рахунком, моє життя змінилося не сильно. У Москві я сидів у квартирі і писав пости в Фейсбук. У місто без особливої необхідності намагався не виходити. Жив у своєму маленькому гетто. Зараз я так само сиджу в квартирі і пишу пости в Фейсбук. Кола спілкування, яке у мене було там, більше немає. Багатьох - немає, мабуть, тепер уже можна сказати, більшість - поїхали, пішли у внутрішню еміграцію, когось посаджено, когось убито. У Празі за перші чотири дні я своїх зустрів, мабуть, більше, ніж у Москві за півроку. Роботи тут у мене немає - але її не було і в Росії. Вхід в велику журналістику інакомислячих заборонений. Власне, в плані роботи російському журналісту за кордоном навіть простіше, ніж у Москві. Так що, по суті, змінилася тільки геолокація. І ще пішла параноя. Почуття постійної напруги, постійного очікування небезпеки. Арешту, арматурки, недоумкуватих патріотів, провокацій, уколів шприцом, отруєння "невідомою речовиною", тіней у під'їзді, ліфта, що спрацював уночі, послів за вибаченнями від регіонального хана, автозаку у дворі тощо. Мені тепер абсолютно все одно, що про мене говорить Соловйов, які паси руками робить Кисельов, яку чергову підставу зготує "Лайф" спільно зі службою судових приставів, яку піну на губах пустить Мілонов і які машини стоять у мене на подвір'ї. Це раніше я змушений був відстежувати всю цю шушваль, намагаючись за словами і інтонаціями обчислити вектор розвитку ситуації і вжити якихось заходів виходячи з обстановки, що змінилася. А тепер - просто плювати. Вся ця ідіотія звідси, зовні, здається тим, чим вона і є насправді. Ідіотією. Я знаю найголовніше. Державний репресивний апарат всією своєю потужністю в цій країні задіяний проти мене не буде. Мені цього достатньо. Власне, це найперше почуття, яке приходить, коли перетинаєш прикордонний контроль. Почуття безпеки. Я більше не оцінюю людей на предмет їх потенційної загрози. Я їм тепер просто посміхаюся", - підсумовує журналіст.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n429960
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору