EN|RU|UK
 Політика України
  4403  6

 Чинні українські чиновники фігурують у справі про захоплення Криму: вони виступають як свідки, - прокурор АРК Мамедов

Прокурор Криму Гюндуз Мамедов заявляє, що в кримінальному провадженні про захоплення півострова Крим фігурують державні службовці з-поміж чинних чиновників.

Про це він заявив в інтерв'ю Українським Новинам, передає Цензор.НЕТ.

"У зазначених кримінальних провадженнях фігурує досить багато осіб з-поміж чинних чиновників. Вони є свідками, які дають свідчення про те, як це все відбувалося", - сказав він.

За його словами, всі люди, які є свідками, допитуються в рамках кримінального провадження.

При цьому він відмовився називати прізвища цих фігурантів.

"Я б не сказав, що це Росія забрала у нас Крим. Окремі представники влади сприяли незаконній окупації півострова", - сказав Мамедов.

За його словами, прокуратура Криму проводить розслідування щодо всіх осіб, причетних до окупації півострова.

Мамедов підкреслив, що зокрема, псевдоголосування в парламенті Криму сприяло окупації і зміни конституційного ладу України.

"На сьогодені ми направили до суду 14 кримінальних проваджень - 11 кримінальних проваджень були направлені минулого року і 3 обвинувальних акти в порядку заочного засудження нами направлено вже цього року. Думаю, що найближчим часом, протягом місяця-двох, вони будуть розглянуті", - сказав він.

Він нагадав, що прокуратура Криму проводить досудове розслідування за низкою кримінальних проваджень щодо службових осіб різних органів влади, в тому числі правоохоронних органів, дії яких призвели до насильницької зміни конституційного ладу України і зміни меж її території.

"Обвинувальні акти щодо 15 колишніх депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, які звинувачуються в скоєнні державної зради, направлено до суду", - сказав Мамедов.

Він нагадав, що прокуратура Криму веде досудове розслідування в низці кримінальних проваджень щодо службових осіб різних органів влади, в тому числі правоохоронних органів, дії яких призвели до насильницької зміни конституційного ладу України і зміни меж її території.

Одне з них стосується 77 колишніх депутатів Верховної Ради Криму, підозрюваних у державній зраді.

Зазначені депутати перебувають у розшуку.

"Стосовно співробітників прокуратури, то можу сказати, що 413 наших колишніх колег перейшли на бік окупаційної влади. Кримінальні провадження щодо них розслідує Генеральна прокуратура України", - сказав Мамедов.

За його словами, вони підозрюються в державній зраді.

"Нами ведеться слідство, в рамках якого накладено арешт (на резиденцію президента України у Форосі)", - додав Мамедов.

Він зазначив, що згідно з чинним законодавством арешт, як захід забезпечення позову прокурора, накладається виключно на майно власника, в цьому випадку власником є Україна.

Також прокурор додав, що, з огляду на положення закону "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", заходи щодо арешту приватного майна не приймалися через відсутність підстав.

Крім того, за клопотанням слідчих, узгодженим прокурорами, накладено арешт на незаконно націоналізоване майно, розташоване на півострові, на суму понад 340 млн гривень.

"В цьому контексті ми використовуємо механізм повернення через наші національні суди. На сьогодні за клопотаннями слідчих, узгодженим прокурорами, накладено арешт на незаконно націоналізоване майно на суму понад 340 млн гривень", - пояснив Мамедов.

За його словами, також прокуратура Криму заявила 9 клопотань про відновлення судових проваджень, які не були розглянуті у зв'язку з окупацією півострова.
Мамедов зазначив, що за результатами їх розгляду державі буде повернуто майно вартістю понад 10 млн гривень.

Прокурор Криму уточнив, що це санаторії, земельні ділянки та інші об'єкти нерухомості.

В цілому йдеться про 100 об'єктів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n429818
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору