EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  13704  80

 Світовий банк пропонує Україні монетизувати субсидії для споживачів упродовж двох-трьох років. ІНФОГРАФІКА

Експерти Світового банку підготували "дорожню карту" реформування української системи субсидій. Розроблений план передбачає монетизацію для постачальників із наступного опалювального сезону, а для споживачів - упродовж двох-трьох років.

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише в своїй статті для ZN.UA Юлія Самаєва.

"Експерти пропонують три варіанти розрахунків за субсидії - шляхом взаємозаліків, прямих розрахунків грошима або поєднанням взаємозаліків і грошових розрахунків. Також є три можливі варіанти надання самих субсидій у грошовій формі, тієї самої монетизації - на поточні рахунки підприємств ЖКГ, на спеціальні рахунки підприємств ЖКГ і безпосередньо одержувачам субсидій, тобто домогосподарствам", - зазначає автор.

Як вказано в статті, фахівці проаналізували безліч варіантів монетизації субсидій і дійшли висновку про те, що в середньостроковій перспективі оптимальним є варіант їх повної монетизації для домогосподарств.


"Саме він дозволить сформувати належні комерційні відносини на ринку, сприятиме розвитку конкуренції на рівні роздрібного ринку газу, дозволяючи домогосподарствам вирішувати, як витратити субсидії, і забезпечуючи стимули до енергозбереження", - наголошує вона.

Як йдеться в статті, реалізувати такий варіант зараз неможливо з цілої низки причин технічного й фінансового характеру.

"Для цього будуть потрібні як відповідні ІТ-рішення (процесинговий центр обробки платежів, наприклад), так і достатня ліквідність держбюджету, щоб виплати надходили вчасно, а також забезпечення належної платіжної дисципліни. Чи є ці фактори непереборними? Звичайно, ні. Але окремі представники Кабміну продовжують наполягати на тому, що монетизація для населення неможлива і навіть монетизація залишків під питанням", - підсумовує вона.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Кабмін не має наміру виплачувати субсидії населенню грошима

Світовий банк пропонує Україні монетизувати субсидії для споживачів упродовж двох-трьох років 01Источник: https://censor.net.ua/ua/n429745
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору