EN|RU|UK
 Політика України
  6816  67

 "Не співпрацювати з окупантами - це вже опір", - Чубаров дав поради жителям Криму

Люди, що живуть в окупованому Криму, не повинні співпрацювати з російською владою.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Рефат Чубаров.

"Люди в Криму не з власної волі опинилися в окупації... Вони повинні продовжувати жити і працювати, виконувати свої зобов'язання перед сім'єю, але не переходити ту межу, яка їм потім інкримінуватиметься як співпраця з окупантами. Люди не повинні робити нічого такого, що не відповідає їхнім уявленням про добро і зло. Вони не повинні служити окупантам і займатися тією діяльністю, яка зміцнює окупантів у Криму. Не повинні йти у сферу управління, обиратися через вибори, які призначаються окупантами, і не повинні своїми публічними заявами і твердженнями підтримувати окупаційну владу. Люди мають зберігати гідність. Не співпрацювати з окупантами - це вже опір", - сказав він.

"Ніхто не припускав, що на українській землі буде окупація, тому ця сфера дуже неврегульована, але вона буде регулюватися правом, і вже очевидно те, що при звинуваченні як критерій розглядатимуться дії щодо зміцнення окупантів", - пояснив глава Меджлісу.


Водночас, за його словами, в таких сферах, як, наприклад, освіта, люди, виконуючи свої професійні обов'язки, "повинні відчувати ці тонкі грані допустимого між можливим і привнесеним".

"Можна сказати, що вчитель приносить чужу ідеологію, чужі погляди окупанта, але, з іншого боку, ми знаємо, що отримання дітьми освіти - це дуже важливо, вони не можуть залишатися без освіти", - підкреслив Чубаров.

Політик також пояснив значення такої форми опору, як участь у мирній акції протесту, з якою три роки тому в окупованому Криму виступив Решат Аметов, якого згодом убили. "Бувають ситуації, коли масове несприяння окупантам, масове ухилення від прямого співробітництва з ними значно сильніше таких форм імпульсивного виступу, за якими слідують репресії. І для того, щоб була масова протидія і опір, дуже важливі такі індивідуальні виступи. Це все пов'язано, люди підживлюються подвигами інших людей для того, щоб поводитися на тому рівні, на який кожен наважується і спроможний. І смерть Решата Аметова, навіть якщо комусь здається, що її можна було уникнути, саме його вчинок, можливо, когось втримав від паніки, страху, бажання піти служити окупантам. Він показав приклад гідності", - сказав Чубаров.


Як відомо, 26 лютого в Україні відзначається День опору Криму російській окупації.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n429719
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору