EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4206  22

 Вища кваліфкомісія суддів спростовує звинувачення в шахрайстві на конкурсі в Верховний суд: "Усі справи готувалися експертами Європейського Союзу"

У Вищій кваліфікаційній комісії суддів спростовують звинувачення в шахрайстві.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ розповів член ВККС Андрій Василенко.


Увечері 22 лютого Громадська рада доброчесності поширила заяву про те, що судові матеріали, які надавалися як модельні задачі на конкурсі в новий Верховний Суд, є абсолютно реальними. Як йдеться в цій заяві, окремі конкурсанти брали безпосередню участь в їхньому розгляді. Це, на думку журналістів і заявників, підриває довіру до конкурсу.

"Можна не сумніватися в компетенції експертів. Всі модельні справи готувалися експертами Європейського Союзу. У нас було багато зустрічей з ними, ми уточнювали, що має бути в справах, на якій основі вони повинні створюватися, яка методологія оцінювання. Ніхто не приховував, і ми прямо казали, що модельні справи будуть створені на базі справ, які існують в реальності. Вигадувати якусь абстрактну справу - це значить ускладнити її оцінку.

Тому ми прив'язувалися до практики, причому до практики не Верховного Суду, а касаційних судів, бо Верховний Суд тільки здійснював перегляд через низку підстав. При цьому не було вимоги, щоб справи були унікальними. Навпаки ми схилялися до того, щоб справи були типовими. Тому все одно хто-небудь із суддів або кандидатів, у тому числі адвокатів, так чи інакше міг мати відношення до будь-якої з цих справ", - пояснив Василенко.
Він підкреслив, що конкурсна комісія розглядає не вирішення справи, а те, яким чином кандидат прийшов до певного висновку. Тобто, логіку, відповідність законодавству, підходи до врегулювання спору. Тому, на думку Василенка, те, що кандидат брав участь у розгляді конкретної справи, зовсім не означає, що він напише блискуче рішення.

"У суддів справ, як правило, дуже багато. І запам'ятати досконально всі справи неможливо. Тому не можна сказати, що вони мали перевагу через те, що брали участь у справі. Це розуміють всі фахівці. Є інформація, що деякі судді, які дійсно брали участь у розгляді цих справ, написали рішення на практичному завданні, які повністю протилежні тим рішенням, які були прийняті в реальному житті.

Читайте також: "330 суддів, які виносили вироки майданівцям, саботують справи щодо Майдану. Покриває їх Портнов", - голова ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" Бондарчук. ВIДЕО

З приводу модельної справи, що збігається зі справою, в розгляді якої брав участь глава Верховного Суду Ярослав Романюк, Василенко зазначив:

"Модельна справа, до якого мав відношення Романюк, у Верховному Суді взагалі по суті, не розглядалася, бо ВС її просто відхилив".

Також Василенко наполягає на тому, що не можна розглядати тільки фабулу модельної справи. Потрібно її оцінювати в комплексі з методикою оцінки.

"Якщо розглядати таким чином, тоді все стає на свої місця, і немає тут ніякого шахрайства", - додав представник ВККС.

Також читайте: 104 кандидати на посади суддів Верховного Суду, серед яких діючі члени ВС, відсіялися на першому етапі конкурсу. ТАБЛИЦЯ

Василенко вважає, що заява членів Ради доброчесності з'явилася через нерозуміння процедури конкурсу та ентузіазму.

"Ця інформація виходить далеко не від усієї Ради доброчесності, а від окремих її членів, які чомусь підписуються від всієї організації замість того, щоб ставити своє прізвище. Чомусь ця заява вийшла вночі. А наступного дня у нас з ними була призначена зустріч. І ми запитали, чому спершу це питання не задали нам. Члени Ради, які налаштовані на конструктивну роботу, дали знати, що це не загальна думка Ради. Багато членів Ради зовсім не знали про заяву.

Думаю, що така інформація у вигляді заяви з'явилася від незнання, нервозності й надлишку ентузіазму. Вони побачили, що модельна справа дуже схожа на реальну. У них відразу ж виникла реакція: "зрада", - резюмував Василенко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n429535
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору