EN|RU|UK
 За кордоном
  1371  12

 Генсек ООН Гутерреш запропонував створити нове Управління з контртероризму

Голова ООН Антоніу Гутерреш запропонував створити в Організації нове Управління з контртероризму під керівництвом заступника Генсека.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це він повідомив, виступаючи з пропозицією на засіданні Генеральної Асамблеї в середу.

"Моя попередня пропозиція: вивести цільову групу з реалізації Глобальної контртерористичної стратегії і Центр ООН з питань боротьби з тероризмом із Департаменту з політичних питань і створити нове Управління з контртероризму", - сказав А. Гутерреш.

Генсек ООН наголосив, що "єдиною метою (створення нового Управління, - ред.) є підвищення ефективності роботи, не змінюючи наявні мандати в сфері боротьби з тероризмом".

"Нове керівництво не матиме наглядових повноважень щодо Виконавчого директорату Контртерористичного комітету РБ й інших підзвітних СБ ООН структур. Воно буде доповідати Генеральній Асамблеї через мене", - зазначив А. Гутерреш.

Голова Всесвітньої організації нагадав про те, які лиха несе світу тероризм. "Нещодавні теракти по всьому світу доводять, як широко поширився тероризм, і підживлює його войовничий екстремізм. Втім, не можна прив'язувати тероризм до будь-якої національності, культури, релігії або етнічної групи", - сказав А. Гутерреш, додавши, що його пропозицію спрямовано на підвищення ефективності ООН у боротьбі з "цим злом".


Він розповів, що нове Управління відіграватиме провідну роль у виконанні завдань, які на Генерального секретаря поклали держави-члени ООН, надаватиме необхідну підтримку країнам у їхній антитерористичній діяльності й забезпечуватиме прозорість діяльності Організації у боротьбі з тероризмом і мобілізацію ресурсів.

"Новий офіс не має на меті втручатися (в політику інших країн, - ред.). Я хочу чітко заявити: ця пропозиція про створення нового Офісу з контртероризму не зазіхає на національний суверенітет жодної з держав-членів ООН", - підкреслив Генсек.

Він заявив, що чекає відгуків на свою пропозицію.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n429267
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору