EN|RU|UK
 Події
  37223  236

 Ситуація зі львівським сміттям знову заходить у глухий кут, - прем'єр Гройсман

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що в питанні створення нового полігону для львівського сміття потрібно застосовувати передові технології.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці.

Прем'єр зазначив: "Хотів би торкнутись знову теми львівського сміття. Здавалось, що шлях вирішення цієї проблеми нарешті намітився, але ситуація здається знову заходить в глухий кут. Під час свого візиту до Львова я запропонував Львіському міському голові Андрію Садовому вибрати ділянку, на якій він готовий буде реалізувати проект нового сміттєпереробного комплексу.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Львову виділено ділянку в області для будівництва заводу з переробки сміття, - голова ОДА Синютка

І таку ділянку пан Андрій вибрав. А минулого тижня створена розпорядженням пана Андрія науково-експертна група цю ж ділянку забракувала...

Також читайте: Для переробки львівського сміття вибрано неправильне місце, - висновки науково-експертної групи

Не ставлячи жодним чином під сумнів високий професійний рівень членів науково-експертної групи, хотів би зазначити, що ключовим для того, щоб оцінювати придатна ділянка чи ні, є очевидно питання, які технології поводження з ТПВ планується застосовувати. Якщо мова йде про просте складування сміття, як це відбувалось на більшості українських сміттєзвалищ, у тому числі і у Грибовичах, то будь-який новий полігон буде такою ж потенційною екологічною загрозою, як і ті, які уже існують.

Проте є зовсім інші підходи. Свого часу мав можливість знайомитись, як ці проблеми вирішуються у Швейцарії. У місті Цюріху два сміттєпереробних комплекси, один з яких знаходиться практично в центрі міста (і був доречі побудований більше 100 років тому!), в декількох сотнях метрів від центрального вокзалу, а другий - поруч з багатолюдним житловим кварталом. І навіть запаху жодного не відчувається, коли ти знаходишся поруч! Коментарі тут зайві.

Все ж, враховуючи ситуацію, яка складається, і виходячи з того, що проблему потрібно нарешті вирішити, я уже звернувся до Голови ОДА Олега Синютки з проханням допомогти пану Андрію вибрати іншу ділянку, а його самого я б просив пришвидшити свої дії і якнайшвидше перейти до реального вирішення проблеми".

Читайте також: Мер Львова Садовий спростовує висновки експертів: Грибовицьке сміттєзвалище підпалили

Источник: https://censor.net.ua/ua/n429226
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору