EN|RU|UK
 Економіка
  15216  12

 Складено ТОП-5 найскандальніших боржників-забудовників, - ФАКТИ.ICTV

Найбільшими боржниками українського ринку девелопменту, за даними ФАКТИ.ICTV, є Олександр Волконський-Шахов (компанія "Еліта-Центр"), Анатолій Войцеховський ("Уко-груп", "Сіті-груп"), Юрій Сусляк (NK Group), Володимир Константінов (будівельна компанія "Консоль") і Микола Толмачов (будівельна компанія ТММ).

Хтось із "проблемних" забудовників спочатку був аферистом, для деяких їх нинішній статус став результатом несприятливого збігу обставин. І тих, і інших об'єднує одне - борги перед кредиторами: інвесторами і банками. Які вони або не можуть, або, що трапляється набагато частіше, не хочуть віддавати", - зазначає ЗМІ.

На першому місці "ТОП-5 найскандальніших українських боржників-девелоперів", складеному ФАКТИ.ICTV, перебуває Олександр Волконський-Шахов, засновник компанії "Еліта-Центр", заборгованість якої перед інвесторами перевищує 400 млн грн. Жертвами афери "Еліта-Центр" стало 1759 осіб. У квітні 2016 року Волконський, просидівши в СІЗО близько 8 років, був відпущений на волю без внесення застави, а в липні втік з-під домашнього арешту.

На другому місці рейтингу перебуває Анатолій Войцеховський, власник "Уко-груп" і "Сіті-груп", сьогодні в Києві налічується близько 40 недобудов бізнесмена, сам він перебуває під слідством. За даними "Української правди", сума виведених Войцеховским коштів становить близько 150 млн доларів.

На третьому місці - хмельницький бізнесмен Юрій Сусляк, один із власників NK Group. Ця компанія організувала піраміду з будівельних кооперативів у 19 областях України. Більшість об'єктів зводилися з порушеннями і не були добудовані. У листопаді минулого року проти компанії було відкрито кримінальне провадження за ознаками фіктивного підприємництва та відмивання грошей на 120,6 млн гривень.

Четверте місце рейтингу посів Володимир Константінов, екс-спікер ВР Криму. Як відзначають ФАКТИ.ICTV, півторамільярдні борги "Консолі" українським банкам ("Райффайзен Банк Аваль", "Укрексімбанк" і ін.) та інвесторам були головною причиною того, що Константінов виступив у ролі слухняної маріонетки російських спецслужб під час анексії. Будівельна компанія Константинова "Консоль" залишила незавершені об'єкти будівництва в 15 українських містах.

На п'ятому місці рейтингу ICTV - Микола Толмачов, позиції належної йому будівельної компанії ТММ були підірвані банкрутством аграрного та машинобудівного бізнесів підприємця. Через це ТММ виявилася не в змозі обслуговувати борги - понад 15 млн доларів банку ПУМБ і близько 620 млн грн - Ощадбанку. В результаті за позовом кредиторів були конфісковані квартира й особистий автомобіль Толмачова, а самому підприємцю був заборонений виїзд за кордон, зазначають ФАКТИ.ICTV

Источник: https://censor.net.ua/ua/n429009
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору