EN|RU|UK
 Економіка
  4741  17

 Голова ФДМУ Білоус: "Турбоатом" у нинішньому стані можуть купити, щоб вивести з гри

Харківський "Турбоатом" включено до приватизаційного переліку на 2017 рік з позначкою про додаткове вивчення питання.

Серед іншого розглядається варіант укрупнення підприємства і нарощування його капіталізації, повідомив в інтерв'ю журналу "Бізнес" голова Фонду держмайна України Ігор Білоус.

За словами голови Фонду, "Турбоатом" - одне з небагатьох підприємств машинобудівельного комплексу, яке покращує показники. В той же час інше державне підприємство - "Електроважмаш", розташоване у Харкові буквально поруч, демонструє збитки.

"Турбоатом" працює без кредитів, забезпечує 4-5 тис. робочих місць із середньою зарплатою 9-10 тис. грн, є експортні контракти, мільярд гривень сплачено в бюджет. "Електроважмаш" потенційно перебуває у кращому стані - номенклатура продукції більша, можна диверсифікувати діяльність. Але насправді в підприємства мільярдні борги, воно без замовлень, зарплати мінімальні", - розповів Ігор Білоус в інтерв'ю.

Підприємства зараз в одній технологічній лінійці, оскільки "Електроважмаш" виробляє генератори для турбін "Турбоатома". Тому серед низки варіантів розглядається питання передання комплексу з виробництва генераторів "Енергоатому". "Таким чином, буде створено підприємство, яке зможе на рівних конкурувати з тими ж Alstom і Siemens", - заявив голова ФДМУ.

Ігор Білоус зазначив, що якщо "Турбоатом" продавати в нинішньому стані, його куплять лідери ринку, заплатять $500 млн. і зупинять завод. "Турбоатом" є сервісним агентом з обслуговування турбін на Євроазійському ринку (СНД, Іран, Ірак, Індія, Пакистан тощо). Вивівши "Турбоатом" з гри, покупець отримає можливість поставок на цей ринок власних турбін та їхнього обслуговування", - пояснив він.

"Тому я виступаю за те, щоб спочатку додатково "упакувати" завод і підвищити його капіталізацію. Потім розмістити 25% акцій на тій же Варшавській біржі. У підсумку, за державою можна залишити блокуючий пакет, а решту акцій "розсіяти" між різними акціонерами. Таким чином, буде збережено завод, робочі місця і ринок збуту", - заявив Ігор Білоус.Источник: https://censor.net.ua/ua/n428756
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору