EN|RU|UK
 Політика України
  2653  27
Матеріали за темою:

 "Ми дебатуватимемо в парламенті щодо закону про ратифікацію Угоди про асоціацію у вівторок", - глава МЗС Нідерландів Кундерс

У парламенті Нідерландів відбудуться дебати щодо ратифікації Угоди про асоціацію ЄС з Україною.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це заявив міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс.

"Ми дебатуватимемо в парламенті щодо закону про ратифікацію Угоди про асоціацію у вівторок у другій половині дня", - сказав він.

За словами Кундерса, він і прем'єр-міністр Марк Рютте "дуже активно захищатимуть цю Угоду з Україною", включно з декларацією, яку схвалили на рівні глав держав і урядів ЄС. "Я дуже оптимістичний, але подивимося, що буде", - підкреслив глава МЗС.

Він запевнив, що керівництво країни залишається "дуже відданим Україні й тому, щоб це (ратифікація. - Ред.) відбулося".

Посадовець нагадав, що після цього Угода повинна пройти через Сенат. Кундерс заявив, що не знає точної дати, але вважає, що це має бути незабаром після виборів. (Вибори до Нижньої палати парламенту Нідерландів мають відбутися 15 березня. - Ред).

Міністр закликав не вважати дискусію навколо Угоди проявом недружнього ставлення голландців і тим, що інтерес до України знизився. "У нас, звичайно, є свої проблеми, вибори. Але моя думка, що люди в Нідерландах так само дуже добре ставляться до українців. Звичайно, питання в тому, як інтерпретувати всю цю дискусію. Але це більшою мірою наша внутрішня дискусія і меншою мірою стосується нашої дружби з Україною", - запевнив Кундерс.

Читайте також: "Ми зробили що могли, щоб допомогти врятувати Угоду про асоціацію. Зараз м'яч на полі голландців", - президент Європейської Ради Туск

Нагадаємо, на саміті Європейської Ради 15 грудня було погоджено рішення про завершення ратифікації угоди про асоціацію України і ЄС з урахуванням умов Нідерландів. Для завершення ратифікації документ повинен бути підтриманий Нижньою і Верхньою палатами парламенту Нідерландів. Пропозиції Нідерландів оформлені у вигляді додатку до Угоди. Євросоюз підкреслив, що рішення, викладене в додатку, є юридично обов'язковим для 28 держав - членів Європейського Союзу і може бути змінене або скасоване лише за спільною згодою їхніх глав держав і урядів. Йдеться про те, що відповідне рішення набуде чинності після того, як Королівство Нідерланди ратифікує угоду, а Євросоюз укладе її. Якщо ж цього не станеться, то рішення припинить своє існування.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n428647
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору