EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  43434  519
Матеріали за темою:

 "У нас лагідно, але нав'язливо формують почуття провини перед людьми, які залишилися під окупацією", - Сироїд

Твердження про те, що на окупованому Донбасі залишаються лояльні Україні громадяни, є маніпуляцією.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, таку думку висловила заступник голови Верховної Ради, представник партії "Самопоміч" Оксана Сироїд у статті для "Дзеркала тижня".

"Блокада спровокувала масовий "камінг-аут" адептів теорії "підконтрольних підприємств на непідконтрольних територіях, де працюють наші люди, які можуть піти воювати проти нас, якщо ми їм перестанемо платити". Абсурдність твердження складно переоцінити. Якщо ти не контролюєш територію, ти не можеш контролювати нічого на цій території - ні підприємства, ні людей. А якщо ти контролюєш підприємство на окупованій території, то тільки з дозволу окупанта, а отже, є його співучасником", - пише вона.

"Якщо це наші люди, то вони не можуть проти нас воювати. А якщо вони готові проти нас воювати за гроші, то вони найманці. За такою логікою на окупованих територіях функціонують підприємства спільників окупанта, на яких працюють потенційні найманці. Свідченням цього абсурду є те, що з наших із вами податків ми платимо заробітну плату працівникам "Укрзалізниці" на окупованій території, які, серед іншого, транспортують російських військових, техніку, озброєння і боєприпаси на передову", - підкреслила віце-спікер.


"Блокування тицьнуло нас носом у те, як держава формує режим сприяння окупації. Вже тривалий час у нас лагідно, але нав'язливо формують відчуття провини перед людьми, які залишилися під окупацією. Будь-яка спроба критичного осмислення наражається на пафосні штампи на кшталт "там наші люди" - без жодної згадки про те, що наші люди є і тут. І ці наші люди - в Харкові, Слов'янську, Бахмуті - повертають нам здоровий глузд: "Приходять ці, з-за поребрика, і кажуть: "Ви тут лохи, а в нас тарифи менші, пенсію і тут, і там отримуємо..." - зазначила Сироїд.

"Захопившись тим, що "там", ми перестали думати про тих, які "тут". Замість цього повинні прийняти той факт, що "там" і справді громадяни України. Але вони часто до України не мають жодних сентиментів, і для того, щоб вони стали "нашими", недостатньо тільки так їх називати. Мають також усвідомлювати, що на пенсію любов до Батьківщини не купиш. А ще треба розуміти, що кожна перевага, що створюється нами для людей "там", принижує людей "тут", - пише вона.

Читайте також: Меркель: "Мінськ" поки не виконано повністю
Источник: https://censor.net.ua/ua/n428560
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
 
 
 
 
 
 вгору