EN|RU|UK
 За кордоном
  15924  90

 Російська гібридна війна: в Литві запустили "фейк" про зґвалтування школярки солдатами бундесверу, щоб підірвати довіру до НАТО, - Der Spiegel

Німецькі ЗМІ звинуватили Росію в спробі вкидання дезінформації про зґвалтування в місті Іонава 15-річної школярки прибулими в Литву на початку лютого солдатами бундесверу.

Німецький журнал Der Spiegel із посиланням на неназваного дипломата НАТО пише, що ця кампанія має на меті "дискредитацію бундесверу", і визначає "російське" походження фейку, передає Цензор.НЕТ.

14 лютого невідомі почали поширювати чутки, ніби німецькі військовослужбовці, які перебувають з місією в Литві, 9 лютого зґвалтували неповнолітню громадянку Литви. Листи про це були розіслані керівнику парламенту Вікторасу Пранцкетісу, депутатам Сейму Литви і в головний поліцейський комісаріат, повідомляє BaltNews.lv. Крім того, лист отримали кілька ЗМІ, які відразу опублікували його без перевірки, тим більше що інформація виглядала правдоподібно: німецькі солдати дислоковані неподалік від Іонава.

У листі сказано, що винуватці злочину - німецькі солдати з недавно прибулого інтернаціонального мотопіхотного батальйону. В результаті оперативних дій встановлено, що відправник листів - неіснуюча особа, а відомості, що містяться в посланні, не відповідають дійсності. Поліція почала пошук зловмисника.

Представник Міністерства оборони ФРН підтвердив, що німецькі солдати стали метою кампанії поширення фейкових новин, повідомляє DW. "За нашою інформацією, литовська поліція прийшла до висновку, що не було ні жертв, ні свідків, ні злочинців", - заявив представник Міноборони ФРН. За його словами, електронної адреси, з якої прийшли повідомлення, вже не існує.

Німецький журнал Der Spiegel зазначає, що історія про зґвалтування нагадує "справу дівчинки Лізи Ф.", коли російські ЗМІ в самий розпал міграційного кризи в Німеччині в 2016 році заявили про зґвалтування мігрантами неповнолітньої росіянки в Берліні, пише сайт InoPressa. Цю справу німецькі спецслужби називали яскравим свідченням того, що влада РФ цілеспрямовано використовує російські ЗМІ для дискредитації Німеччини та її уряду.

Фейковий "наступ" проти бундесверу було добре підготовлено, відзначає журнал, який пов'язує це вкидання інформації з тим, що бундесвер кілька тижнів тому відправив до Литви підрозділ "для символічного захисту від можливих російських агресорів".

Бундесвер командує дислокованим у Литві батальйоном НАТО. В цілому там планується розмістити 1000 військовослужбовців, з них 450 - німецьких. Перші солдати й офіцери бундесверу прибули в Литву на початку лютого.

У НАТО до фальшивої новини поставилися серйозно. Там вважають, що Москва "почала спробу криміналізувати місію НАТО і підірвати довіру литовців до розміщення підрозділів Альянсу".

Дипломат Північноатлантичного альянсу назвав інцидент "черговою провокацією росіян, незадоволених тимчасовим розміщенням військ на східному кордоні НАТО". Подібні атаки в Альянсі називають першим ступенем російської гібридної війни.

Коментуючи фейкові новини про бундесвер у Литві, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підкреслив значення незалежних ЗМІ. У нинішні часи перевіряти дані особливо важливо, заявив Столтенберг у Брюсселі в рамках зустрічі міністрів оборони країн НАТО.

За його словами, спроби дезінформації щодо НАТО робилися вже неодноразово. "На пропаганду ми ніколи не будемо відповідати пропагандою. На пропаганду ми будемо відповідати фактами, оскільки глибоко переконані, що в перспективі правда здобуде над нею перемогу", - додав Столтенберг.

Країни Європи і НАТО намагаються перед виборами в Німеччині і Франції вживати заходів проти пропаганди. Окремі представники блоку створюють власні відомства для моніторингу та заходів у відповідь проти дезінформації, метою якої може бути вплив на західну політику.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n428466
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору