EN|RU|UK
 Політика України
  2388  55

 Депутати й економічні експерти звернулися в КС за роз'ясненням щодо відповідності Конституції чинного мораторію на землю

Відповідний документ до Конституційного суду передали сьогодні депутати Олексій Мушак та Віктор Романюк, співзасновник Easy Business Денис Пасько, засновник Українського товариства економічних свобод Сергій Фурса, заступник голови Української аграрної асоціації Мар'ян Заблоцький.

Конституційне подання щодо конституційності п. 14, 15 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України підписано 47 народними депутатами за необхідних 45. Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі НФ.

"Направлення такого конституційного подання має на меті лібералізацію ринку землі шляхом визнання багаторічного мораторію таким, що порушує конституційні права громадян", - заявляють його ініціатори.

Автори подання вбачають низку порушень у нормах Земельного кодексу, які обмежують права не тільки власників землі, але і всіх громадян України які мають конституційне право власності на землю, але позбавлені можливості її придбання.

Також, на їхню думку, мораторієм порушено право на підприємницьку діяльність та достатній життєвий рівень.

"Конституція не дозволяє звуження обсягу прав і свобод у разі прийняття нового законодавства, але фактично встановлення мораторію законом призводить до обмеження конституційного права на власність, яке включає право розпоряджатися своїм майном, та порушує принцип рівності прав, адже під дію мораторію потрапляють лише деякі види земельних ділянок", - стверджують автори документа.

Нагадаємо, 2016 року мораторій був укотре подовжений до 1 січня 2018 року. За оцінками експертів, дія мораторію наносить економічні збитки для всієї країни. Продовження мораторію на один рік - це мінус 3 млрд дол. для економіки, мораторій до 2022 року - мінус 69 млрд дол.

Ініціатор конституційного подання Олексій Мушак є також автором законопроекту "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", яким пропонується відкрити ринок землі та запровадити низку запобіжників проти надмірної концентрації землі в руках одного власника та проти купівлі землі за заниженою ціною. Законопроектом також пропонується заблокувати корупційні схеми купівлі землі, які склалися впродовж дії мораторію з 2001 року.

Розгляд такого подання має відбутися впродовж 6 місяців.

Депутати й економічні експерти звернулися в КС за роз'ясненням щодо відповідності Конституції чинного мораторію на землю 01Источник: https://censor.net.ua/ua/n428451
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору