EN|RU|UK
 Політика України
  4167  29

 Лісники і чиновники чинять спротив реорганізації мисливських угідь Януковича в національний природний парк, - Семерак

Лісники і чиновники чинять шалений спротив реорганізації мисливських угідь утікача Віктора Януковича в селі Сухолуччя на Київщині в національний природний парк.

Про це міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявив в інтерв'ю виданню "Тиждень", передає Цензор.НЕТ.

За його словами, в Україні до 2020 року мають бути майже вдвічі збільшені площі природно-заповідних територій.

"Сьогодні ми працюємо над розширенням їх площі і плануємо до 2020 збільшити її з 6% майже вдвічі. Таке завдання поставив президент, і це наше зобов'язання в рамках європейської інтеграції", - сказав міністр.

Разом з тим, він зазначив, що збільшенню території природно-заповідних зон, а також визначенню їх кордонів, перешкоджають органи місцевого самоврядування, і навів кілька прикладів таких випадків.

"Скажімо, в Дніпровсько-Тетерівському національному природному парку (мисливські угіддя екс-президента України Віктора Януковича в Сухолуччі (Київська область) до сих пір шалений спротив лісників і чиновників. З приводу Холодного Яру (Черкаська область), де, крім природних пам'яток, є пам'ятники історії і культури, Черкаська облрада під тиском якихось угруповань з лісової галузі ухвалює рішення про недоцільність або передчасність створення там національного природного парку", - заявив Семерак.

Також, за його словами, для Мінприроди залишається актуальним питання природоохоронного моніторингу тимчасово окупованих територій і підрахунку завданої навколишньому середовищу шкоди.

"Нам складно визначити, в якому вони (заповідники і НПП) стані. Ми тільки можемо здогадуватися про стан справ і отримуємо інформацію від очевидців, які звідти приїжджають. Влітку російські агресори на території національних природних парків у Криму проводили військові навчання, тому можна собі уявити , що там після ракетних стрільб з флорою і фауною. Це варварське ставлення до української території. Вони підсвідомо розуміють, що це не їхнє, тому знищують ", - зазначив міністр екології.

Нагадаємо, в лютому 2014 року у Януковича в Сухолуччі виявили 18 одиниць зброї, ангари з катерами, плазми в туалетах і мармуровий масажний стіл. Пізніше стало відомо, що резиденція Януковича в "Сухолуччі" була розграбована: "Залишилося три стільці, диван і чотири столи". У березні 2014 року "Сухолуччя" відкрили для туристів. У вересні 2015 року прокуратура повернула у держвласність землі Януковича в Сухолуччі. У листопаді 2015 року був затриманий спільник Януковича Булава, який допоміг йому привласнити землі в Сухолуччі. Після призначення на посаду Генпрокурора Юрій Луценко розповів про розмову з Вірою Ульянченко, яка віддала Януковичу "Сухолуччя": "Не знаю, чи будете першою, але точно будете". У жовтні 2016 року в ГПУ зазначили: "Справу про "Сухолуччя" можна завершити максимум через півроку-рік".

У вересні 2016 року Міністерство екології та природних ресурсів підготувало і направило на узгодження з іншими державними органами проект указу Президента "Про створення національного природного парку "Дніпровсько-Тетерівський", який планується створити на базі колишніх мисливських угідь утікача Віктора Януковича "Сухолуччя".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n428423
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору