EN|RU|UK
 Політика України
  28870  249

 Яценюк про заяви Лаврова: "Турбота Росії про устрій сусідніх держав - це турбота добре озброєного бандита"

Турбота Російської Федерації про устрій сусідніх держав - це турбота добре озброєного бандита. Цю турботу знають всі російські сусіди.

Як передає Цензор.НЕТ, про це лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк написав на сторінці у Facebook.

"Відомий фахівець із розвитку демократії та виконання домовленостей, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров раптом вирішив дати Україні поради щодо децентралізації та дотримання міжнародних зобов'язань", - написав він.

Для України, підкреслив Яценюк, політика децентралізації влади є пріоритетом: "Україна повертається до тих принципів самоврядування і відповідального управління, які притаманні Європі і від яких наша країна була відірвана російським, а згодом радянським авторитаризмом на століття".

За три роки зроблено дуже багато, підкреслив він: на місця передано чималі повноваження і фінансові ресурси. Успішно просувається процес формування відповідальних місцевих громад.

Читайте також: Яценюк звернеться до прем'єр-міністра щодо фінансування будівництва державного кордону

"Але Росію не цікавить така децентралізація. Вони вважають, що кращий гарант демократії - це танк на вулиці й автоматники на виборчих дільницях. Саме так Росія окупувала Крим і провела незаконний референдум. Саме так окупувала Донбас і хоче провести там вибори", - написав лідер НФ.

"Турбота Росії про устрій сусідніх держав - це турбота добре озброєного бандита про навколишні господарства. Цю турботу добре знають всі російські сусіди. Насправді Росію цікавить одне: розкол України, розтерзання на різні частини, підрив її курсу на членство в ЄС і НАТО. За їхніми словами, українського народу, його мови і культури немає. А є "єдиний з Росією" народ, як каже президент Путін, щоб легітимізувати агресію. Тому не варто приховувати вовчий характер під овечої шкурою. Ікла видно всім", - написав Яценюк.

Дивіться також: Останні висловлювання Порошенка про Мінські домоленості викликають серйозне занепокоєння, - Лавров. ВIДЕО

"Лавров згадав про Женевський формат", - зазначив лідер НФ і додав: "Хороша думка. Можливо, повернемося до цього формату, об'єднавши його з учасниками Нормандії і підписантами Будапештського меморандуму? Щоб ми всі - Україна, Сполучені Штати, Великобританія, Німеччина, Франція, президент Європейської Ради і Росія - сіли за одним столом і оцінили виконання взятих міжнародних зобов'язань. За Статутом ООН. За Будапештом. За Великим Договором. За Мінськом. Україна готова до такої розмови".

"1939 року міністр закордонних справ Ріббентроп солідно повчав сусідів і таємно ділив карту світу", - зазначив він і сказав: "У 1946 році в Нюрнберзі Ріббентроп виправдовував себе тим, що його змушував Гітлер. Він вважав себе невинною жертвою. Фінал і Гітлера, і Ріббентропа однаково мерзенний".

Читайте також: Країни-підписанти Будапештського меморандуму мають стати учасниками Мінського процесу, - Яценюк

"А Росії справді варто порадити якнайшвидше навести ясність у себе вдома. Бо нинішня Російська Федерація не є жодною федерацією, а централізованою автократією без найменшого натяку на реальну свободу регіонів чи децентралізацію", - написав Яценюк.

Він зазначив, що Росії треба зайнятися внутрішніми справами: забезпечити дотримання прав людини, подбати про соціальний захист бідних людей, провести реальну децентралізацією, надати справжні, а не декларативні права регіонам, забезпечити рівність прав національних меншин і, "безумовно, пройти складний курс реабілітації від імперіалізму, шовінізму і непереборного страху перед життям і навколишнім світом. Таку Росію з радістю б вітали всі сусіди".

"Послухайте мудрої поради. І забирайтеся геть із України", - резюмував Яценюк.

Читайте також: Яценюк на BBC: Росія не має наміру виконувати "Мінськ". Єдине рішення - посилити санкції і залишатися об'єднаними
Источник: https://censor.net.ua/ua/n427601
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору